http://www.dansit.no/residens/fredrik-petrov-folklore/http://www.dansit.no/aktiviteter/quantum-entanglement/http://www.dansit.no/aktiviteter/utsatt-sacrificing-motorpsycho-og-impure-company-no-ir/http://www.dansit.no/aktiviteter/circus-absence/http://www.dansit.no/aktiviteter/penga-eller-livet-et-fagprogram-om-a-forvalte-resurser-og-skape-en-baerekraftig-kunstnerkarriere/http://www.dansit.no/hjem/om-dansit/
Hva skjer
Vi tilbyr
Nyheter/utlysninger
http://www.dansit.no/aktiviteter/quantum-entanglement/

Fullt program

DansiT initierer og inngår i ulike former for co-produksjoner, mottar gjestespill, og er turnéarrangør for dans i Midt-Norge gjennom Dansenett Norge. DansiT arrangerer årlig Multiplié dansefestival og filmprogrammet Multiplié dansefilm under Minimalen Kortfilmfestival. DansiT jobber også med ulike visningsplattformer, kurs, workshops og samarbeidsprosjekter.

Under finner du en samlet oversikt over all aktivitet som arrangeres av eller i samarbeid med DansiT.

24. oktober - kl.14:00 Quantum Entanglement #2 – Guo/Løhre/Schmidt

23. oktober - kl.14:00 Quantum Entanglement #2 – Guo/Løhre/Schmidt

13. oktober - kl.19:00 Danseaften – Mina Weider (NO)

12. oktober - kl.19:00 Danseaften – Mina Weider (NO)

9. oktober - kl.19:00 Jakob – Tony Tran (NO)

8. oktober - kl.19:00 Jakob – Tony Tran (NO)

26. september - kl.17:00 FORELSKA! – Kompani Morell (NO)

26. september - kl.15:00 FORELSKA! – Kompani Morell (NO)

20. september - kl.22:00 Fest for byen

19. september - kl.20:00 Bad Dante Bad English Bad Opera (Part 1) – Spreafico Eckly (NO/UK)

18. september - kl.20:00 Bad Dante Bad English Bad Opera (Part 1) – Spreafico Eckly (NO/UK)

18. september - kl.19:00 Groove – Marianne Kjærsund (NO)

17. september - kl.21:00 Kulturnatt Trondheim 2021

17. september - kl.20:00 Kulturnatt 2021: Frosne øyeblikk – Gyrid Nordal Kaldestad

17. september - kl.19:00 Groove – Marianne Kjærsund (NO)

17. september - kl.18:00 Kulturnatt 2021: 5 rytmer med Loan TP Hoang

17. september - kl.17:00 Kulturnatt 2021: Baksnakk – Groove

17. september - kl.16:00 Kulturnatt Trondheim 2021

17. september - kl.16:00 Kulturnatt 2021: Billboard – Rosendal Teater

12. september - kl.13:00 Verksted: FEM ZINE – Mia Maxwell

10. september - kl.17:00 Verksted: FEM ZINE – Mia Maxwell

9. september - kl.21:00 Rosendal Kino – filmer av Lorna Boschmann

9. september - kl.19:00 Butch Tribute – Sterud/Kongsness (NO)

9. september - kl.17:00 Verksted: FEM ZINE – Mia Maxwell

8. september - kl.19:00 Butch Tribute – Sterud/Kongsness (NO)

8. september - kl.17:00 Verksted: FEM ZINE – Mia Maxwell

7. september - kl.17:00 Verksted: FEM ZINE – Mia Maxwell

5. september - kl.19:00 Alt nå – Eivind Seljeseth (NO)

5. september - kl.16:00 Skeleton Woman – Becker/Langgård (NO)

5. september - kl.15:00 Bouncing Narratives – Roza Moshtaghi (NO/IR)

5. september - kl.14:00 Skeleton Woman – Becker/Langgård (NO)

5. september - kl.13:00 Bouncing Narratives – Roza Moshtaghi (NO/IR)

5. september - kl.12:00 Resisting Extinction – BodyCartography Project / Olive Bieringa og Otto Ramstad

4. september - kl.19:00 Alt nå – Eivind Seljeseth (NO)

4. september - kl.16:00 Skeleton Woman – Becker/Langgård (NO)

4. september - kl.14:00 Skeleton Woman – Becker/Langgård (NO)

4. september - kl.12:00 Resisting Extinction – BodyCartography Project / Olive Bieringa og Otto Ramstad

4. september - kl.09:30 The DEN / Produsentseminar – produksjon fra idé til realitet

3. september - kl.19:00 Filmkonsert: Brudeferden i Hardanger

3. september - kl.14:00 Resisting Extinction – BodyCartography Project / Olive Bieringa og Otto Ramstad

3. september - kl.09:30 Arrangørseminar ved Dansenett Norge

2. september - kl.18:00 Bouncing Narratives – Roza Moshtaghi (NO/IR)

2. september - kl.14:00 Resisting Extinction – BodyCartography Project / Olive Bieringa og Otto Ramstad

1. september - kl.18:00 Workshop: Ecosomatic Practices – BodyCartography Project

31. august - kl.18:00 Bouncing Narratives – Roza Moshtaghi (NO/IR)

26. august - kl.19:00 Sanger til og fra havet – Panter Tanter og Tiger Onkler (NO)

25. august - kl.20:00 Nabojazz

22. august - kl.19:00 Skal vi grille? – Sir Grand Lear (DK/NO)

22. august - kl.14:00 Byen i bevegelse – Aspli, Hoang, Rechsteiner og Schmidt

22. august - kl.13:00 Skal vi grille? – Sir Grand Lear (DK/NO)

21. august - kl.12:00 Byen i bevegelse – Aspli, Hoang, Rechsteiner og Schmidt

21. august - kl.00:00 Fest for byen

18. august - kl.07:00 How to read water #3: 1:1 – Schmidt / Ellingsen

17. august - kl.19:00 How to read water #3 – Anna Thu Schmidt (NO/DE)

17. august - kl.07:00 How to read water #3: 1:1 – Schmidt / Ellingsen

5. juni - kl.14:00 Stillhet og mørke – Winsnes/Ålskog

5. juni - kl.13:00 Stillhet og mørke – Winsnes/Ålskog

4. juni - kl.19:00 AVLYST: Underneath – Roskva Yasmin Andersen/KOLLEKTIVNI (NO)

3. juni - kl.19:00 AVLYST: Underneath – Roskva Yasmin Andersen/KOLLEKTIVNI (NO)

30. mai - kl.14:30 Flekker – Y to C – Yaniv Cohen (NO/IL)

30. mai - kl.13:00 Flekker – Y to C – Yaniv Cohen (NO/IL)

8. mai - kl.12:30 Rhythm is a Dancer – Janne Eraker (NO)

7. mai - kl.20:00 Rhythm is a Dancer – Janne Eraker (NO)

2. mai - kl.15:00 Dansens Dager i Midt-Norge 2021

1. mai - kl.11:00 Dansens Dager i Midt-Norge 2021

30. april - kl.16:30 Dansens Dager i Midt-Norge 2021

29. april - kl.19:00 Dansens Dager i Midt-Norge 2021

25. april - kl.19:00 ImproSTUNT – Anna Thu Schmidt (DE)

25. april - kl.17:00 ImproSTUNT – Anna Thu Schmidt (DE)

25. april - kl.15:00 UTSATT: Bouncing Narratives – Roza Moshtaghi (NO/IR)

25. april - kl.13:00 UTSATT: Bouncing Narratives – Roza Moshtaghi (NO/IR)

24. april - kl.19:30 UTSATT: fifty ways to leave a shape – Siri Jøntvedt (NO)

24. april - kl.19:00 UTSATT: Alt nå – Eivind Seljeseth (NO)

24. april - kl.11:00 UTSATT: Byen i bevegelse – Aspli/Hoang/Rechsteiner/Schmidt

23. april - kl.19:30 UTSATT: fifty ways to leave a shape – Siri Jøntvedt (NO)

22. april - kl.18:00 UTSATT: Bouncing Narratives – Roza Moshtaghi (NO/IR)

21. april - kl.18:00 UTSATT: Danseaften – Mina Weider (NO)

20. april - kl.20:00 UTSATT: Danseaften – Mina Weider (NO)

20. april - kl.18:00 UTSATT: Bouncing Narratives – Roza Moshtaghi (NO/IR)

18. april - kl.16:00 UTSATT: Skeleton Woman – Becker/Langgård (NO)

18. april - kl.14:00 UTSATT: Skeleton Woman – Becker/Langgård (NO)

17. april - kl.16:00 UTSATT: Skeleton Woman – Becker/Langgård (NO)

17. april - kl.14:00 UTSATT: Skeleton Woman – Becker/Langgård (NO)

16. april - kl.18:00 UTSATT: Butch Tribute – Sterud/Kongsness (NO)

15. april - kl.18:00 UTSATT: Butch Tribute – Sterud/Kongsness (NO)

11. april - kl.20:00 DEUX – Jenny Beyer / Nina Wollny / Chris Leuenberger (DE)

10. april - kl.20:00 DEUX – Jenny Beyer / Nina Wollny / Chris Leuenberger (DE)

9. april - kl.20:00 DEUX – Jenny Beyer / Nina Wollny / Chris Leuenberger (DE)

8. april - kl.20:00 DEUX – Jenny Beyer / Nina Wollny / Chris Leuenberger (DE)

7. april - kl.20:00 DEUX – Jenny Beyer / Nina Wollny / Chris Leuenberger (DE)

27. mars - kl.16:00 DUS – Den Unge Scenen

27. mars - kl.14:00 DUS – Den Unge Scenen

27. mars - kl.12:00 DUS – Den Unge Scenen

26. mars - kl.16:00 DUS – Den Unge Scenen

26. mars - kl.14:00 DUS – Den Unge Scenen

26. mars - kl.12:00 DUS – Den Unge Scenen

13. mars - kl.19:00 Still – Anna Einemo Frøysland (NO)

28. februar - kl.15:00 FORELSKA! – Kompani Morell (NO)

28. februar - kl.13:00 FORELSKA! – Kompani Morell (NO)

21. februar - kl.15:00 Tumble in the Jungle – Inger Cecilie Bertrán de Lis (NO)

21. februar - kl.13:00 Tumble in the Jungle – Inger Cecilie Bertrán de Lis (NO)

24. januar - kl.16:00 Sesongåpning: Multiplié dansefilm

24. januar - kl.13:00 Sesongåpning: Steamboat Bill Jr. (Charles Reisner/Buster Keaton, USA 1928)

23. januar - kl.20:00 Sesongåpning: Hemmelig kultklassiker

23. januar - kl.15:00 Sesongåpning: Casablanca (Michael Curtiz, USA 1942)

23. januar - kl.10:00 UTSATT: Fagdag for dansepedagoger

22. januar - kl.20:00 Sesongåpning: Down by law – (Jim Jarmusch, USA 1986)

22. januar - kl.18:00 Studiovisning: DEUX

22. januar - kl.00:00 Rosendal 100 år – Sesongåpning!

17. januar - kl.00:00 Multiplié dansefilm 2021 – Online!

12. januar - kl.00:00 Multiplié dansefilm 2021 – Online!

13. desember - kl.11:00 AVLYST! PRODA Møre og Romsdal: Jazz med Geir Baldersheim Leirvåg

12. desember - kl.18:00 Hjem, kjære hjem – Danselaboratoriet

29. november - kl.15:30 Våkenatt – Konstellasjonen (NO)

29. november - kl.14:00 gaME – Av Lorenc/Bartczak (PL)

29. november - kl.12:30 gaME – Av Lorenc/Bartczak (PL)

29. november - kl.11:00 Workshop: “My body, my home” NORMAL research – 71BODIES

28. november - kl.19:00 Nororoca – Carte Blanche (NO) / Lia Rodrigues (BRA)

28. november - kl.15:00 Våkenatt – Konstellasjonen (NO)

28. november - kl.12:00 Våkenatt – Konstellasjonen (NO)

28. november - kl.11:00 Workshop: “My body, my home” NORMAL research – 71BODIES

27. november - kl.20:10 Kunstnersamtale: Carte Blanche

27. november - kl.19:00 Nororoca – Carte Blanche (NO) / Lia Rodrigues (BRA)

27. november - kl.10:00 PRODA med Dawid Lorenc (Carte Blanche)

26. november - kl.18:00 Prosessvisning: NORMAL research – 71BODIES

25. november - kl.19:00 And yes I said yes I will yes – Av Caroline Eckly & Marcelo Evelin

14. november - kl.19:00 How to die – Inopiné – Mia Habib (NO)

14. november - kl.14:00 Kunstnersamtale: Mia Habib

13. november - kl.19:00 How to die – Inopiné – Mia Habib (NO)

11. november - kl.19:00 Forest within – Michael Aspli

11. november - kl.13:00 Forest within – Michael Aspli

10. november - kl.19:00 Forest within – Michael Aspli

7. november - kl.21:00 Solidarność / Solidaritet

7. november - kl.19:00 Solidarność / Solidaritet

7. november - kl.14:00 Vogue workshop (øvet) + Practice Ball med Cassandra Moldenhauer

7. november - kl.11:30 UTSATT: Dip into: Breaking & Vogue – med ILL-Abilities og Cassandra Moldenhauer

6. november - kl.19:00 Solidarność / Solidaritet

5. november - kl.19:00 UTSATT: NO EXCUSES, NO LIMITS – Foredrag med ILL-Abilities

31. oktober - kl.13:00 SIDESPRANG Trondheim: Jasper Siverts

25. oktober - kl.12:00 Katitzi – Teater Fusentast (NO)

22. oktober - kl.19:00 Panflutes & Paperwork – Ingrid Berger Myhre og Lasse Passage

21. oktober - kl.20:00 Kunstnersamtale: Ingrid Berger Myhre og Lasse Passage

21. oktober - kl.19:00 Panflutes & Paperwork – Ingrid Berger Myhre og Lasse Passage

20. oktober - kl.10:00 Seminar om kunstnerskap med Hooman Sharifi

19. oktober - kl.10:00 Seminar om kunstnerskap med Hooman Sharifi

18. oktober - kl.14:00 Himmel og Hav – Teater Fot (NO)

18. oktober - kl.12:00 Himmel og Hav – Teater Fot (NO)

13. oktober - kl.19:00 Entitled – Stian Danielsen

12. oktober - kl.19:00 Entitled – Stian Danielsen

27. september - kl.15:00 INNI – Biong / Schia

27. september - kl.13:00 INNI – Biong / Schia

18. september - kl.18:00 Kulturnatt 2020: ImproJAM

18. september - kl.17:00 Kulturnatt 2020: Baksnakk på Rosendal Teater

18. september - kl.16:00 Kulturnatt 2020: «Studie i Grått»

18. september - kl.15:00 Kulturnatt 2020: «Through the looking glass»

18. september - kl.00:00 Kulturnatt Trondheim 2020

6. september - kl.17:00 Sesongåpning: +- – Corentin JPM Leven

6. september - kl.14:30 Sesongåpning: Kirkedanseren – Marie Bergby Handeland (NO)

5. september - kl.19:30 Sesongåpning: The Big Dream – VERK Produksjoner (NO)

5. september - kl.18:00 Sesongåpning: +- – Corentin JPM Leven

5. september - kl.13:00 Sesongåpning: Kirkedanseren – Marie Bergby Handeland (NO)

4. september - kl.20:00 Sesongåpning: Lowlands (FL) – Findlay//Sandsmark (US/NO)

4. september - kl.18:00 Sesongåpning: The Big Dream – VERK Produksjoner (NO)

4. september - kl.17:00 Sesongåpning: Kirkedanseren – Marie Bergby Handeland (NO)

3. september - kl.19:30 Sesongåpning: Lowlands (FL) – Findlay//Sandsmark (US/NO)

3. september - kl.18:00 Sesongåpning: Stars in a piece with no name – Bente Alice Westgård (NO)

28. august - kl.18:00 Studiovisning: DEUX

14. juni - kl.14:00 Quantum Entanglement – Guo/Løhre/Schmidt

13. juni - kl.19:00 Quantum Entanglement – Guo/Løhre/Schmidt

31. mai - kl.17:00 AVLYST: Garage – Cirka Teater (NO)

31. mai - kl.14:00 AVLYST: Garage – Cirka Teater (NO)

30. mai - kl.15:00 AVLYST: Garage – Cirka Teater (NO)

24. mai - kl.00:00 AVLYST: Kurs: Bergen Body Work / Mumu Morwitzer : Anatomy Trains in Motion

23. mai - kl.00:00 AVLYST: Kurs: Bergen Body Work / Mumu Morwitzer : Anatomy Trains in Motion

22. mai - kl.00:00 AVLYST: Kurs: Bergen Body Work / Mumu Morwitzer : Anatomy Trains in Motion

26. april - kl.15:00 AVLYST: Tumble in the Jungle – Inger Cecilie Bertrán de Lis (NO)

26. april - kl.13:00 AVLYST: Tumble in the Jungle – Inger Cecilie Bertrán de Lis (NO)

25. april - kl.12:00 AVLYST: Multiplié goes Urban!

25. april - kl.00:00 AVLYST: Konferanse: Future(s) of Dance Education(s): Opportunities and Challenges

24. april - kl.20:30 AVLYST: STATE – Ingri Fiksdal og Jonas Corell Petersen (NO/DK)

24. april - kl.19:00 AVLYST: Alt nå – Eivind Seljeseth (NO)

24. april - kl.17:30 AVLYST: Rhythm is a Dancer – Janne Eraker (NO)

24. april - kl.15:00 AVLYST: Your shadow – Dreamscreen Productions / Kristina Gjems (NO)

24. april - kl.09:30 UTSATT: Arrangørseminar ved Dansenett Norge

24. april - kl.00:00 AVLYST: Konferanse: Future(s) of Dance Education(s): Opportunities and Challenges

23. april - kl.20:45 AVLYST: +- – Corentin JPM LEVEN (NO)

23. april - kl.19:30 AVLYST: Seeking Unicorns – Chiara Bersani (IT)

23. april - kl.18:00 AVLYST: Your shadow – Dreamscreen Productions / Kristina Gjems (NO)

23. april - kl.10:00 AVLYST: Workshop: Jump Rhythm® Technique – Brandi Coleman (US)

23. april - kl.00:00 AVLYST: Konferanse: Future(s) of Dance Education(s): Opportunities and Challenges

22. april - kl.21:00 AVLYST: Fifty ways to leave a shape – Siri Jøntvedt (NO)

22. april - kl.19:30 AVLYST: Entitled – Stian Danielsen (NO)

22. april - kl.18:00 AVLYST: Shadow Ground – Michael Aspli / Art Force (NO)

22. april - kl.14:00 AVLYST: Shadow Ground – Michael Aspli / Art Force (NO)

22. april - kl.12:00 AVLYST: Workshop: Chiara Bersani

21. april - kl.20:00 AVLYST: TIDE – Bára Sigfúsdóttir og Eivind Lønning (IS/NO)

21. april - kl.18:00 AVLYST: The Olympic Games – BERSANI | D’AGOSTIN (IT)

21. april - kl.14:00 AVLYST: Foredrag: Dancing Towards Inclusion – Karen Schupp (US)

21. april - kl.12:30 AVLYST: «The Missing Score, A Requiem for a Solo» – Maryam Bagheri Nesami (IR)

29. mars - kl.14:00 AVLYST: Barnesøndag: We are Symphony – Oslo Koreografiske (NO)

29. mars - kl.12:00 AVLYST: Barnesøndag: We are Symphony – Oslo Koreografiske (NO)

1. mars - kl.12:00 Foredrag: «No excuses, no limits!» – ILL-Abilities

29. februar - kl.11:00 Train-the-trainer / Kurs med ILL-ABILITIES

28. februar - kl.18:30 Åpen trening / jamsession

23. februar - kl.14:00 Barnesøndag: Vera og Vannet – Bird & Bat (IS)

23. februar - kl.12:00 Barnesøndag: Vera og Vannet – Bird & Bat (IS)

26. januar - kl.18:00 Multiplié dansefilm 2020

26. januar - kl.13:30 Barnesøndag: Baby becomings + Lydhør tegning

26. januar - kl.12:00 Barnesøndag: Baby becomings + Lydhør tegning

14. november - kl.19:00 Betydningen av bevegelse – Cecilie Lindeman Steen / Kulturhuset i Namsos

12. november - kl.19:00 Betydningen av bevegelse – Cecilie Lindeman Steen / Orkdal Kulturscene

10. november - kl.18:00 Betydningen av bevegelse – Cecilie Lindeman Steen / Storstuggu på Røros

9. november - kl.18:00 I det fjerne, Troja – Magnus Myhr (NO) / Dansefestival Barents

8. november - kl.20:00 Tråd – Kompani Trondheim (NO)

22. oktober - kl.19:00 GLEMT – Simone Grøtte (NO)

16. oktober - kl.19:00 GLEMT – Simone Grøtte (NO)

16. oktober - kl.17:30 Har vi alt glemt? – en samtale om krig og samfunn, nå og da

14. oktober - kl.10:00 Workshop: GLEMT

5. oktober - kl.20:00 Vin&Valsen

5. oktober - kl.15:00 TIDE – Bára Sigfúsdóttir & Eivind Lønning

3. oktober - kl.19:00 TIDE – Bára Sigfúsdóttir & Eivind Lønning

21. september - kl.11:00 BASTARD SPECIAL! Sudesh Adhana – Ek sath

20. september - kl.11:00 BASTARD SPECIAL! Mart Kangro – workshop

19. september - kl.11:00 BASTARD SPECIAL! Rannei Grenne – Lunch-running

18. september - kl.11:00 BASTARD SPECIAL! Dana Michel – NO FIXED POSITIONS

30. august - kl.10:00 Fagdag for dansepedagoger

2. august - kl.11:45 Sommerkurs i Trondheim 2019

2. august - kl.10:00 Sommerkurs i Trondheim 2019

1. august - kl.11:45 Sommerkurs i Trondheim 2019

1. august - kl.10:00 Sommerkurs i Trondheim 2019

30. juli - kl.11:45 Sommerkurs i Trondheim 2019

30. juli - kl.10:00 Sommerkurs i Trondheim 2019

29. juli - kl.11:45 Sommerkurs i Trondheim 2019

29. juli - kl.10:00 Sommerkurs i Trondheim 2019

26. mai - kl.13:30 Lulla – dybwikdans (NO) / Juba Juba festivalen

26. mai - kl.12:30 Lulla – dybwikdans (NO) / Juba Juba festivalen

26. mai - kl.11:30 Lulla – dybwikdans (NO) / Juba Juba festivalen

25. mai - kl.16:30 Lulla – dybwikdans (NO) / Juba Juba festivalen

25. mai - kl.15:30 Lulla – dybwikdans (NO) / Juba Juba festivalen

25. mai - kl.14:30 Lulla – dybwikdans (NO) / Juba Juba festivalen

25. mai - kl.13:30 Studiovisning: Transient

25. mai - kl.11:00 Svartlamodagen 2019

29. april - kl.00:00 Dansens Dager Trøndelag 2019

28. april - kl.14:30 Studiovisning: OPEN YOUR HEART

28. april - kl.00:00 Dansens Dager Trøndelag 2019

27. april - kl.00:00 Dansens Dager Trøndelag 2019

26. april - kl.00:00 Dansens Dager Trøndelag 2019

7. april - kl.20:00 Film: Pina – Wim Wenders (DE)

7. april - kl.14:00 Babysøndag: Lulla – dybwikdans (NO) / Teatret Vårt

7. april - kl.13:00 Babysøndag: Lulla – dybwikdans (NO) / Teatret Vårt

7. april - kl.11:00 Babysøndag: Lulla – dybwikdans (NO) / Teatret Vårt

6. april - kl.22:00 Festivalfest med DJ Qarl Qunt!

6. april - kl.21:00 Ulf goes Religious part 2/Brother-Making – ULF (NO)

6. april - kl.19:00 Breathe! Do not breathe! – Liis Vares (EG)

6. april - kl.15:30 Elastic Bonding – Malin Bülow (SE)

6. april - kl.14:30 Prinsessen på erten – dybwikdans (NO) / Teatret Vårt

6. april - kl.14:00 Deceptive Cadence – Buxbom & Palmer (NO/DK)

6. april - kl.13:00 Prinsessen på erten – dybwikdans (NO) / Teatret Vårt

6. april - kl.12:00 Foredrag: Skeiv dansekunst – Sterud/Kongsness (NO)

6. april - kl.11:00 Prinsessen på erten – dybwikdans (NO) / Teatret Vårt

6. april - kl.11:00 Elastic Bonding – Malin Bülow (SE)

6. april - kl.10:00 Workshop: Stereotypemixing – Th’Line (NO)

5. april - kl.20:30 Samtale: Makt og maktmisbruk i dansefeltet

5. april - kl.19:30 Steelo & Th’Future – Th’Line (NO)

5. april - kl.18:00 Elastic Bonding – Malin Bülow (SE)

5. april - kl.15:30 Film: Pina – Wim Wenders (DE)

5. april - kl.13:00 SPOTS ARE BACK – Montage Dansekompani (NO)

5. april - kl.10:00 Workshop: Skriving som koreografisk praksis – Styve Holte/Kongsness (NO)

4. april - kl.20:00 Lightness: Fleire – Solveig Styve Holte (NO)

4. april - kl.18:30 SPOTS ARE BACK – Montage Dansekompani (NO)

4. april - kl.17:00 Prinsessen på erten – dybwikdans (NO)

4. april - kl.12:00 Roundtable: Fest en Fest – Heidi Rustgaard (NO/UK)

4. april - kl.10:00 Workshop: hello movement – Geir Hytten (NO

3. april - kl.21:00 Kunstnersamtale: JULI/JON

3. april - kl.20:00 Everything Remains – JULI/JON (FI/SE/NO)

3. april - kl.19:00 Kunstnersamtale: fieldworks (JP/NO/BE)

3. april - kl.18:00 Film: yet still, we rise – fieldworks (NO/JP/BE) med Danseteateret 55+ & Danselaboratoriet

3. april - kl.17:00 Film: yet still, we rise – fieldworks (NO/JP/BE) med Danseteateret 55+ & Danselaboratoriet

3. april - kl.14:30 Samtale: Hatefulle ytringer, rasisme og kvinnehat i kunstfeltet

3. april - kl.13:00 Lulla – dybwikdans (NO)

3. april - kl.12:00 Workshop: body as a landscape – fieldworks (NO/JP/BG)

3. april - kl.11:00 Stand: Encountering Hate Speech with Arts Education

3. april - kl.09:00 Workshop: Arts Education and Human Rights

2. april - kl.21:00 hello brother – Geir Hytten (NO)

2. april - kl.20:00 Betydningen av bevegelse – Cecilie Lindeman Steen (NO)

2. april - kl.18:30 Film: yet still, we rise – fieldworks (NO/JP/BE) med Danseteateret 55+ & Danselaboratoriet

2. april - kl.18:00 Festivalåpning!

2. april - kl.13:00 Innenfra og ut – Teater og Dans Bak Murene (NO)

2. april - kl.10:00 Workshop: Dans er dans er dans – Cecilie Lindeman Steen (NO)

29. mars - kl.15:00 Studiovisning: Skygger og fantomer

17. mars - kl.13:15 Studiovisning: Karen Høybakk Mikaelsen og Erikk McKenzie

15. mars - kl.18:00 Studiovisning: Rhythm is a Dancer

23. februar - kl.13:00 Prinsessen på erten – dybwikdans (NO) / Festiviteten

23. februar - kl.11:30 Prinsessen på erten – dybwikdans (NO) / Festiviteten

27. januar - kl.18:00 Multiplié dansefilm 2019

24. januar - kl.15:00 Studiovisning: Invisible to Drones

28. november - kl.19:30 Make Me Dance – Panta Rei Danseteater (NO) / Teatret Vårt i Molde

27. november - kl.19:30 Make Me Dance – Panta Rei Danseteater (NO) / Teatret Vårt i Molde

27. november - kl.10:00 Todagers Stocos workshop

26. november - kl.19:00 Make Me Dance – Panta Rei Danseteater (NO) / Orkdal Kulturscene

26. november - kl.10:00 Todagers Stocos workshop

21. november - kl.19:00 Make Me Dance – Panta Rei Danseteater (NO) / Operaen i Kristiansund

21. november - kl.09:45 TILT Grow – Seminar : Hvem er dansekunstneren i 2018?

19. november - kl.19:00 Make Me Dance – Panta Rei Danseteater (NO) / Storstuggu

16. november - kl.12:30 Studiovisning: Lautir

10. november - kl.15:00 TILT-dansefest og filmpremiere på «Hele Trondheim Danser»!

5. november - kl.20:00 Det vi ikke ser – Panta Rei Danseteater (NO) / Oppdal

5. november - kl.18:00 Det vi ikke ser – Panta Rei Danseteater (NO) / Oppdal

4. november - kl.15:00 Det vi ikke ser – Panta Rei Danseteater (NO) / Trondheim Open

4. november - kl.13:00 Det vi ikke ser – Panta Rei Danseteater (NO) / Trondheim Open

3. november - kl.17:00 Det vi ikke ser – Panta Rei Danseteater (NO) / Trondheim

3. november - kl.15:00 Det vi ikke ser – Panta Rei Danseteater (NO) / Trondheim

1. november - kl.20:00 Det vi ikke ser – Panta Rei Danseteater (NO) / Teatret Vårt i Molde

1. november - kl.18:00 Det vi ikke ser – Panta Rei Danseteater (NO) / Teatret Vårt i Molde

31. oktober - kl.20:00 Det vi ikke ser – Panta Rei Danseteater (NO) / Teatret Vårt i Molde

28. oktober - kl.17:00 Det vi ikke ser – Panta Rei Danseteater (NO) / Storstuggu på Røros

27. oktober - kl.18:30 KLADEISEN – Terje Tjøme Mossige og Marianne Kjærsund

27. oktober - kl.16:00 KLADEISEN – Terje Tjøme Mossige og Marianne Kjærsund

4. oktober - kl.19:00 Make Me Dance – Panta Rei Danseteater (NO) / Verkstedhallen

15. september - kl.17:30 Dance To Dance To – Ludvig Daae (NO) / BASTARD

15. september - kl.10:00 BASTARD SPESIAL! Ludvig Daae (NO) – Dance workshop

14. september - kl.18:30 Dance To Dance To – Ludvig Daae (NO) / BASTARD

14. september - kl.10:00 BASTARD SPESIAL! Simon Mayer (AT/BE) – Folk-Trance-Party Workshop

13. september - kl.10:00 BASTARD SPESIAL! Ásrún Magnúsdóttir (IS) – Creating movememt

12. september - kl.10:00 BASTARD SPESIAL! Rósa Ómarsdóttir (IS/BE) – Ecosystem practice

11. september - kl.10:00 BASTARD SPESIAL! Snædís Lilja Ingadottír – Contemporary dance class

2. september - kl.17:00 Det vi ikke ser – Panta Rei Danseteater (NO) / Orkdal Kulturscene

2. september - kl.15:00 Det vi ikke ser – Panta Rei Danseteater (NO) / Orkdal Kulturscene

1. september - kl.17:00 PREMIERE: Det vi ikke ser – Panta Rei Danseteater (NO) / Trondheim

1. september - kl.15:00 PREMIERE: Det vi ikke ser – Panta Rei Danseteater (NO) / Trondheim

10. august - kl.10:00 TILT Grow seminar: Fagdag for dansekunstnere – pedagoger, utøvende og skapende

3. august - kl.10:00 Sommerkurs i Trondheim 2018

2. august - kl.10:00 Sommerkurs i Trondheim 2018

1. august - kl.10:00 Sommerkurs i Trondheim 2018

31. juli - kl.10:00 Sommerkurs i Trondheim 2018

31. juli - kl.10:00 Sommerkurs i Trondheim 2018

7. juni - kl.19:30 Nina Therese Aune: «Utsikt og Innsikt»

25. mai - kl.10:00 TILT Grow – Seminar: Kunst, selvledelse og endringsledelse

9. mai - kl.19:00 Yodok III & Flønes/Sanders/Strugstad: «As We Fade Out Into The Sweet Stream Of Oblivion»

15. april - kl.00:00 Foto Multiplié 2018

14. april - kl.21:30 FESTIVALFEST!

14. april - kl.21:00 Sang, Stepp og Samtidsdans (Vers #2) – Rabagast (NO)

14. april - kl.20:00 Blanks – Ingrid Berger Myhre (NO)

14. april - kl.19:00 Prisseremoni 60secondsdance

14. april - kl.17:30 Foredrag: Dansefilm – en introduksjon v. Maia Elisabeth Sørensen (DK)

14. april - kl.14:00 Hvor har du vært? – The Urban Playground Team (UK)

14. april - kl.11:30 Rabalderdans med live musikk

14. april - kl.11:30 Utstilling: Danselaboratoriet og Danseteateret

14. april - kl.11:30 Screening: Spirit Labour – Hugo Glendenning og Adrian Heathfield (UK)

14. april - kl.10:00 TILT Grow – Seminar 3 – Dans er et globalt kunstfelt

14. april - kl.10:00 Yoga for han, hun, hen, oss og dem

13. april - kl.21:30 Church of Dancy – Ásrún Magnúsdóttir (IS)

13. april - kl.20:30 HYPERFRUIT – Ludvig Daae og Joanna Nordahl (NO/SE)

13. april - kl.20:00 Sang, Stepp og Samtidsdans (Vers #2) – Rabagast (NO)

13. april - kl.19:30 En til en, to, tre, fire eller femten – Terje Tjøme Mossige (NO)

13. april - kl.18:15 En til en, to, tre, fire eller femten – Terje Tjøme Mossige (NO)

13. april - kl.18:00 Hvor har du vært? – The Urban Playground Team (UK)

13. april - kl.16:30 Presentasjon ved parkour fotograf Andy Day (UK)

13. april - kl.16:00 Utstilling: Danselaboratoriet og Danseteateret

13. april - kl.16:00 Screening: Spirit Labour – Hugo Glendenning og Adrian Heathfield (UK)

13. april - kl.13:00 Nasjonalt NOFOD-seminar

13. april - kl.12:00 Sans og Samling – Becker/Fiksdal/Langgård (NO)

13. april - kl.10:30 Performance lecture – Teater Bak Murene (NO)

13. april - kl.09:00 BreakfastClubbin med Grenne/Holte (NO)

12. april - kl.21:30 Orgelet er en forlengelse av våre og Teigens lunger – ÅPNINGER (NO)

12. april - kl.19:30 AGAIN – zero visibility corp. (NO)

12. april - kl.18:00 Flakkande røynd – Rannei Grenne og Solveig Styve Holte (NO)

12. april - kl.17:00 Sans og Samling – Becker/Fiksdal/Langgård (NO)

12. april - kl.16:00 Utstilling: Danselaboratoriet og Danseteateret

12. april - kl.16:00 Screening: Spirit Labour – Hugo Glendenning og Adrian Heathfield (UK)

12. april - kl.14:00 Seminar: OUR FUTURE BODIES

12. april - kl.10:30 Workshop: Dansefilm LAB med Maia Elisabeth Sørensen (DK/NL)

12. april - kl.09:30 Arrangørseminar Dansenett Norge: Dansens ABC

12. april - kl.09:00 Morgenklasse med ÅPNINGER (NO)

11. april - kl.22:30 Alle Angrer – ÅPNINGER (NO)

11. april - kl.21:00 Ravemachine – Doris Uhlich & Michael Turinski (AT)

11. april - kl.19:30 Bent Out of Shape – DEED (NO)

11. april - kl.18:00 Encryption – Tony Tran & Andreas Leonardsen (NO)

11. april - kl.16:30 Foredrag: Snowden og masseovervåkning – Peter Kofod (DK)

11. april - kl.16:00 Utstilling: Danselaboratoriet og Danseteateret

11. april - kl.16:00 Screening: Spirit Labour – Hugo Glendenning og Adrian Heathfield (UK)

11. april - kl.15:00 GRØNN – Magnus Myhr (NO)

11. april - kl.13:00 Bent Out of Shape – DEED (NO)

11. april - kl.12:00 Arrangørseminar Dansenett Norge: Dansens ABC

11. april - kl.10:00 Workshop: «Energetic Icons» med Doris Ulich (AT)

11. april - kl.09:00 Embodied FlowTM yoga med Magnus Myhr (NO)

10. april - kl.22:15 Sang, Stepp og Samtidsdans (Vers #2) – Rabagast (NO)

10. april - kl.21:00 Ravemachine – Doris Uhlich & Michael Turinski (AT)

10. april - kl.19:00 ÅPNINGER (NO) på Multiplié dansefestival

10. april - kl.19:00 FESTIVALÅPNING!

10. april - kl.18:00 OXYTRAIN – Biong/Schia (NO)

10. april - kl.10:00 Workshop: «Introduction to 2PK» med The Urban Playground Team (UK)

10. april - kl.09:00 Kundalini yoga med Kristine Karåla Øren (NO)

14. mars - kl.12:00 TILT Grow – Seminar 2

8. februar - kl.09:30 Seminar: Finnes den helhetlige kunstneren?

3. februar - kl.12:00 Workshop i parkour for ungdom (16 – 25 år)

28. januar - kl.18:00 Multiplié Dansefilm 2018

14. januar - kl.18:00 Trippelbill – Montage (NO)

13. januar - kl.18:00 Trippelbill – Montage (NO)

22. desember - kl.18:00 Jenta som mistet navnet sitt – Kompani Morell

21. desember - kl.18:00 Jenta som mistet navnet sitt – Kompani Morell

20. oktober - kl.19:00 Makt og avmakt – Tony Tran og Antero Hein (NO)

19. oktober - kl.19:00 Makt og avmakt – Tony Tran og Antero Hein (NO)

19. oktober - kl.15:30 Studiovisning: Ved siden av

17. oktober - kl.19:00 Paneldebatt: Makt og avmakt

3. oktober - kl.17:00 DANSEWORKSHOP for ungdom

29. september - kl.10:00 Stipendkurs med Kulturrådet

23. september - kl.15:00 You look like you – Y to C – Yaniv Cohen (NO/IL)

23. september - kl.12:00 BASTARD SPESIAL! Hanna Filomen Mjåvatn

22. september - kl.18:00 You look like you – Y to C – Yaniv Cohen (NO/IL)

22. september - kl.12:00 BASTARD SPESIAL! Jassem Hindi

21. september - kl.18:00 A song to… – Mia Habib (NO)

20. september - kl.20:00 A song to… – Mia Habib (NO)

15. september - kl.21:30 Blaff:dans / Brattørgata på Kulturnatt

15. september - kl.19:30 Blaff:dans / Brattørgata på Kulturnatt

15. september - kl.18:30 Blaff:dans / Brattørgata på Kulturnatt

8. september - kl.18:00 Jenta som mistet navnet sitt – Kompani Morell (NO)

3. juni - kl.17:00 Trøndelag Danser 2017

30. april - kl.13:00 Koreografikritikk – Danjel Andersson og Anne Vigeland

29. april - kl.23:00 Pop-Up Club – Hermigervill (IS)

29. april - kl.20:00 How hard can it be? – Yaniv Cohen (IL/NO)

29. april - kl.18:00 The Valley – Inga & Rósa (IS)

29. april - kl.16:00 Presentasjon/samtale: KOREOGRAFI

29. april - kl.13:00 Koreografikritikk – Danjel Andersson og Anne Vigeland

29. april - kl.12:00 Dansens Dag på Torvscenen

28. april - kl.18:30 WolfMan/Lycanthropy – DEED (NO)

28. april - kl.18:30 Prisutdeling 60secondsdance 2017

28. april - kl.18:30 Åpen Scene for Dans 2017

28. april - kl.17:00 Site-specific stunts / Dansens Dager-dansen 2017

27. april - kl.19:00 Norsk dansehistorie i 100 år

27. april - kl.16:30 Workshop med Aimée Zito Lema

27. april - kl.13:00 Studio sharing: Secondhand Knowledge

27. april - kl.00:00 Dansens Dager minifestival

1. april - kl.19:00 Studiovisning: A Farewell to Flesh

3. mars - kl.15:00 Studiovisning: De innerste, de ytterste steder

29. januar - kl.18:00 Multiplié dansefilm 2017

27. januar - kl.15:00 Studiovisning: Coroner – looking to the end

28. november - kl.19:30 Rotating Nora – IBP (NO) / Røros

25. november - kl.19:30 Rotating Nora – IBP (NO) / Inderøy

23. november - kl.19:30 Rotating Nora – IBP (NO)

22. november - kl.19:30 Rotating Nora – IBP (NO)

10. november - kl.18:30 Paneldebatt: Rotating Nora – men absolutt ikke Et dukkehjem

29. oktober - kl.15:00 Overstått eller nært forestående + Ved siden av

28. oktober - kl.19:30 Overstått eller nært forestående + Ved siden av

23. september - kl.10:00 BASTARD-SPESIAL! Workshop: Collective efferverscene

16. september - kl.17:00 Kulturnatt på DansiT

29. august - kl.17:30 SVISJ! SVOSJ! – Husby/Kittelsen (NO)

10. juni - kl.14:00 Studiovisning: start.fram.tilbake.pause, og igjen

17. april - kl.13:00 En sang fra oss – Mia Habib (NO)

16. april - kl.21:30 Lazyblood – Shalala (IS)

16. april - kl.19:00 Staging Ages – H2DANCE (SE/NO/UK)

16. april - kl.16:00 Let’s Begin With Our Body – Magnhild Fossum (NO)

16. april - kl.13:00 FF – Grenne/Holte (NO) + filmvisning: «De Grønne»

16. april - kl.10:30 Workshops og seminar Multiplié 2016

15. april - kl.21:00 A Lecture on Borderline Musicals – Shalala (IS)

15. april - kl.18:30 Hardly Ever – Wee/Francesco Scavetta (IT/NO)

15. april - kl.17:00 Prisutdeling 60secondsdance 2016

15. april - kl.12:00 En sang fra oss – Mia Habib (NO)

15. april - kl.09:00 Breakfast Clubbin med Rannei Grenne

15. april - kl.09:00 Workshops og seminar Multiplié 2016

14. april - kl.21:00 Dance For Me – Dance For Me (IS)

14. april - kl.18:00 Kritt + Pour Ethan – Mickaël Phelippeau (FR)

14. april - kl.17:00 Safarium – Landing (NO)

14. april - kl.12:00 En sang fra oss – Mia Habib (NO)

14. april - kl.12:00 Workshops og seminar Multiplié 2016

13. april - kl.21:00 Republika – Edhem Jesenković (BA)

13. april - kl.19:00 Kunstnerisk avkastning – Maja Roel (NO)

13. april - kl.18:00 Giving up is the hardest – Luis Della Mea (AR/NO)

13. april - kl.17:00 Safarium – Landing (NO)

12. april - kl.18:30 En sang fra oss – Mia Habib (NO)

12. april - kl.17:00 Safarium – Landing (NO)

12. april - kl.12:00 En sang fra oss – Mia Habib (NO)

11. april - kl.09:30 Workshops og seminar Multiplié 2016

31. januar - kl.18:00 Multiplié dansefilm 2016

28. januar - kl.17:00 Studio sharing: She dreamt she was a bulldozer

5. desember - kl.19:00 Ingen har bedt om dette – Haagenschmagen (NO)

4. desember - kl.18:00 Den dansende veggen – Mari Bø (NO)

20. november - kl.19:30 One Theme on a Beautiful Thing – Christopher Arouni (NO)

9. november - kl.19:00 HER OG NÅ + Stol på meg

17. oktober - kl.19:30 The Guest

16. oktober - kl.19:30 The Guest

19. september - kl.12:00 SPKRBOX: Breaking (14+)

19. september - kl.12:00 Samtale: Ina Christel Johannessen og Asieh Amini

19. september - kl.10:00 SPKRBOX: Hiphop for nybegynnere/litt øvet

9. september - kl.17:30 Studio sharing: Forced Beauty

19. juni - kl.19:00 Ups & Downs – en improvisasjonsforestilling

21. mai - kl.18:30 Studiovisning: We are still. In love

26. april - kl.18:00 Multiplié Dansefilm 2015

17. april - kl.14:00 Studiovisning: Staging Ages

21. mars - kl.19:00 Åpen Scene for Dans 2015

23. november - kl.19:00 Studiovisning: On Mute

8. november - kl.19:00 Åpen Scene for Dans høsten 2014

8. november - kl.19:00 Cme

8. november - kl.17:00 Bransjetreff

7. november - kl.13:25 Paneldebatt om sosiale medier

7. november - kl.13:00 Cme

30. oktober - kl.10:00 Fagdag med Marit Danielsen

12. oktober - kl.17:00 Far, far away – Kristine Nilsen Oma

11. oktober - kl.17:00 Far, far away – Kristine Nilsen Oma

31. august - kl.17:00 TekstLab – Unge stemmer, nye historier og Unge Dramatikere

30. august - kl.15:00 Og alt skal bli borte – LEIKHÚS

30. august - kl.10:00 Danseworkshop med De Dansers (NL)

28. august - kl.14:00 Over stokk og stein – Konstellasjonen

28. august - kl.10:00 Ut av det blå – Konstellasjonen

21. august - kl.19:00 Studiovisning: Soloarbeid

20. juni - kl.12:00 Studiovisning: Solostudier

19. juni - kl.12:00 Studiovisning: Solostudier

18. juni - kl.12:00 Studiovisning: Solostudier

17. juni - kl.12:00 Studiovisning: Solostudier

31. mai - kl.13:00 Stuido sharing: The Ambassador

10. mai - kl.14:00 Studiovisning: Stemmebånd

27. april - kl.17:00 Trøndelag danser

7. april - kl.00:00 Multiplié Dansefestival 2014

6. april - kl.18:30 Åpen Scene for Dans våren 2014

6. april - kl.14:00 Filmprogram / Åpent Lerret

5. april - kl.20:00 BLACKOUT!

5. april - kl.18:30 Jorggáhallan

5. april - kl.14:00 Filmprogram / Åpent Lerret

5. april - kl.14:00 Dansefaglig foredrag: Sosial dansekunst

5. april - kl.13:00 Choreographer’s Appointment

5. april - kl.12:00 Workshop: Marte F. Sarre / Thomas L. Gundersen

5. april - kl.11:00 Workshop: Rabalderdans

4. april - kl.20:00 No Title

4. april - kl.18:30 Fravær av Klarhet

4. april - kl.16:00 Danserisk samtale med Ine Therese Berg og festivalkunstnerne

4. april - kl.13:00 Choreographer’s Appointment

4. april - kl.10:00 Workshop: Mute Company

3. april - kl.20:30 Mette Edvardsen i samtale med Per Ananiassen

3. april - kl.20:00 No Title

3. april - kl.18:30 PERFECT (im)PERFECTIONS – stories untold

3. april - kl.17:30 Ine Therese Berg møter Philip Channells

3. april - kl.15:00 Fravær av Klarhet

3. april - kl.13:00 Choreographer’s Appointment

3. april - kl.12:30 Workshop: Philip Channells

3. april - kl.10:00 Workshop: Favela Vera Ortiz

2. april - kl.18:30 PERFECT (im)PERFECTIONS – stories untold

2. april - kl.13:00 Choreographer’s Appointment

2. april - kl.12:00 Kunstdidaktisk forum

2. april - kl.10:00 Workshop: Terje Tjøme Mossige / Øyvind Jørgensen

Vis kommende →
×