https://www.barasigfusdottir.comhttp://www.dansit.no/utlysninger/ledig-residens-uke-23-og-uke-26/http://www.dansit.no/residens/kristina-gjems-your-shadow/http://www.dansit.no/aktiviteter/sommerkurs-i-trondheim-2019/http://www.dansit.no/aktiviteter/konferanse-futures-of-dance-educations-opportunities-and-challenges/
Hva skjer
Vi tilbyr
Nyheter/utlysninger
http://www.dansit.no/events/multiplie/

Multiplié dansefestival

Multiplié er festivalen som tøyer og bøyer vår forståelse av hva dans kan være, og for hvem.

21.- 26. april 2020 blir festivalen arrangert for tiende gang!

Multiplié har blitt en av Norges største dansefestivaler. Med sitt fundament i samtidsdans og fokus på sosial dansekunst har festivalen en unik profil i norsk sammenheng.

I Multipliés program finner du ulike uttrykk og opplevelser fra de mer intime til de storslåtte. Du får møte internasjonale, nasjonale og lokale dansekunstnere i forestillinger, i galleri, på filmlerret, i uterom, i skolen og gjennom seminar, workshops, foredrag og kunstnersamtaler.

PROMOVIDEO 2019:

ARENA / SAMARBEIDSPARTNERE 2019:
Verkstedhallen & Lobbyen / Trøndelag Teater / Cinemateket Trondheim / Lademoen Kunstnerverksteder / BABEL visningsrom for kunst / Trondheim Kunstmuseum / DansiT / Trondheim Fengsel / NTNU Kalvskinnet
 
TILSKUDDSYTERE OG ØVRIGE SAMARBEIDSPARTNERE 2019:
Norsk Kulturråd / Trøndelag fylkeskommune / Trondheim kommune (inkl. Den Kulturelle Skolesekken og Kulturenheten) /Kunstfag, kroppsøving og idrett, ILU, NTNU / Trøndertun Dans Forstudium

SPONSORER 2019:
Ramp Pub & Spiseri, Taqueros Taqo & Tequila, Ladejarlen, Dromedar Kaffebar, Godt Brød, Habitat, City Living hotell

Foto Multiplié 2019

Programoversikt 2019

Praktisk informasjon 2019

FESTIVALPASS

Skal du delta på mange arrangement under festivalen kan det lønne seg å kjøpe seg et festivalpass. Med festivalpass kan du selv løse ut en fribillett til de forestillingene du ønsker å se*. Festivalpasset gir også fri adgang til alle workshops under festivalen.

Festivalpass ordinær: 895,-
Festivalpass moderasjon: 630,-

Når du har kjøpt festivalpasset får du tilsendt en personlig kode som kan benyttes til å løse ut en fribillett til alle forestillinger som selges via hoopla. Festivalpasset er personlig, og må fremvises sammen med billett.

Unntak:
– For adgang til filmen PINA på Cinemateket: reserver gratisbillett gjennom Cinematekets billettsalg
– For adgang til Breathe! Do not Breathe! av Liis Vares på Trøndelag Teater: Kontakt billettluken på Trøndelag Teater for å løse ut en billett. Tlf: 73 80 51 00

NB! Festivalpasset inkluderer ikke de to barneforestillingene som vises på Trøndelag Teater.

SOSIALT

Vi avslutter hver dag med festivalbar i Lobbyen. Spesielt er det verdt å få med seg festivalfesten lørdag 6. april!

Trenger du en matbit eller noe godt å drikke før eller etter forestillingene vil vi anbefale å stikke en tur innom en av festivalens støttespillere:
Østbyen: Ramp Pub & Spiseri, Taqueros Taqo & Tequila, Ladejarlen
Sentrum: Dromedar Kaffebar, Godt Brød, Habitat

Festivalstab 2019

DansiTs administrasjon: Arnhild Staal Pettersen (daglig leder), Ingeborg Dugstad Sanders (festivalprodusent), Tone Tronstad (produsent) og Hilde Domaas (produsent/kommunikasjon)
Teknisk ansvarlig: Ingunn Fjellang Sæther og Eirik Brenne Torsethaugen
Prosjektmedarbeider: Mia Marie Bråthen
Grafisk design: Pelikanhaugen v. Ole Kristian Øye
Trykk: Trykkpartner
Dokumentasjon foto: Arne Hauge og Gina Sandberg
Festivalteaser og dokumentasjon video: Gina Sandberg

Historikk

Multiplié Dansefestival ble etablert som Trondheim Community Dance Festival i 2004 av Inclusive Dance Company i samarbeid med Kulturenheten i Trondheim Kommune og Teaterhuset Avant Garden. Hensikten var å gi Danselaboratoriet en profesjonell samtidsdanskontekst å delta i og bidra til. Allerede ved neste festival, i 2006, byttet festivalen navn til Multiplié, som den har blitt hetende siden. Festivalen har vært arrangert som biennale, men fra og med 2019 vil festivalen arrangeres årlig.

Se program for festivalene i 2014 – 2018
Se program for festivaler fra 2004 – 2012

Festivalvideoer 2014 – 2018

8. april - kl.00:00 Foto Multiplié 2019

7. april - kl.20:00 Film: Pina – Wim Wenders (DE)

6. april - kl.22:00 Festivalfest med DJ Qarl Qunt!

6. april - kl.21:00 Ulf goes Religious part 2/Brother-Making – ULF (NO)

6. april - kl.19:00 Breathe! Do not breathe! – Liis Vares (EG)

6. april - kl.17:30 Åpen samtale med Kulturrådet

6. april - kl.15:30 Elastic Bonding – Malin Bülow (SE)

6. april - kl.14:00 Deceptive Cadence – Buxbom & Palmer (NO/DK)

6. april - kl.12:00 Foredrag: Skeiv dansekunst – Sterud/Kongsness (NO)

6. april - kl.11:00 Elastic Bonding – Malin Bülow (SE)

6. april - kl.10:00 Workshop: Stereotypemixing – Th’Line (NO)

5. april - kl.20:30 Samtale: Makt og maktmisbruk i dansefeltet

5. april - kl.19:30 Steelo & Th’Future – Th’Line (NO)

5. april - kl.18:00 Elastic Bonding – Malin Bülow (SE)

5. april - kl.15:30 Film: Pina – Wim Wenders (DE)

5. april - kl.13:00 SPOTS ARE BACK – Montage Dansekompani (NO)

5. april - kl.10:00 Workshop: Skriving som koreografisk praksis – Styve Holte/Kongsness (NO)

4. april - kl.20:00 Lightness: Fleire – Solveig Styve Holte (NO)

4. april - kl.18:30 SPOTS ARE BACK – Montage Dansekompani (NO)

4. april - kl.17:00 Prinsessen på erten – dybwikdans (NO)

4. april - kl.12:00 Roundtable: Fest en Fest – Heidi Rustgaard (NO/UK)

4. april - kl.10:00 Workshop: hello movement – Geir Hytten (NO

3. april - kl.21:00 Kunstnersamtale: JULI/JON

3. april - kl.20:00 Everything Remains – JULI/JON (FI/SE/NO)

3. april - kl.19:00 Kunstnersamtale: fieldworks (JP/NO/BE)

3. april - kl.18:00 Film: yet still, we rise – fieldworks (NO/JP/BE) med Danseteateret 55+ & Danselaboratoriet

3. april - kl.17:00 Film: yet still, we rise – fieldworks (NO/JP/BE) med Danseteateret 55+ & Danselaboratoriet

3. april - kl.14:30 Samtale: Hatefulle ytringer, rasisme og kvinnehat i kunstfeltet

3. april - kl.13:00 Lulla – dybwikdans (NO)

3. april - kl.12:00 Workshop: body as a landscape – fieldworks (NO/JP/BG)

3. april - kl.11:00 Stand: Encountering Hate Speech with Arts Education

3. april - kl.09:00 Workshop: Arts Education and Human Rights

2. april - kl.21:00 hello brother – Geir Hytten (NO)

2. april - kl.20:00 Betydningen av bevegelse – Cecilie Lindeman Steen (NO)

2. april - kl.18:30 Film: yet still, we rise – fieldworks (NO/JP/BE) med Danseteateret 55+ & Danselaboratoriet

2. april - kl.18:00 Festivalåpning!

2. april - kl.13:00 Innenfra og ut – Teater og Dans Bak Murene (NO)

2. april - kl.10:00 Workshop: Dans er dans er dans – Cecilie Lindeman Steen (NO)

15. april - kl.00:00 Foto Multiplié 2018

14. april - kl.21:30 FESTIVALFEST!

14. april - kl.21:00 Sang, Stepp og Samtidsdans (Vers #2) – Rabagast (NO)

14. april - kl.20:00 Blanks – Ingrid Berger Myhre (NO)

14. april - kl.19:00 Prisseremoni 60secondsdance

14. april - kl.17:30 Foredrag: Dansefilm – en introduksjon v. Maia Elisabeth Sørensen (DK)

14. april - kl.14:00 Hvor har du vært? – The Urban Playground Team (UK)

14. april - kl.11:30 Rabalderdans med live musikk

14. april - kl.11:30 Utstilling: Danselaboratoriet og Danseteateret

14. april - kl.11:30 Screening: Spirit Labour – Hugo Glendenning og Adrian Heathfield (UK)

14. april - kl.10:00 TILT Grow – Seminar 3 – Dans er et globalt kunstfelt

14. april - kl.10:00 Yoga for han, hun, hen, oss og dem

13. april - kl.21:30 Church of Dancy – Ásrún Magnúsdóttir (IS)

13. april - kl.20:30 HYPERFRUIT – Ludvig Daae og Joanna Nordahl (NO/SE)

13. april - kl.20:00 Sang, Stepp og Samtidsdans (Vers #2) – Rabagast (NO)

13. april - kl.19:30 En til en, to, tre, fire eller femten – Terje Tjøme Mossige (NO)

13. april - kl.18:15 En til en, to, tre, fire eller femten – Terje Tjøme Mossige (NO)

13. april - kl.18:00 Hvor har du vært? – The Urban Playground Team (UK)

13. april - kl.16:30 Presentasjon ved parkour fotograf Andy Day (UK)

13. april - kl.16:00 Utstilling: Danselaboratoriet og Danseteateret

13. april - kl.16:00 Screening: Spirit Labour – Hugo Glendenning og Adrian Heathfield (UK)

13. april - kl.13:00 Nasjonalt NOFOD-seminar

13. april - kl.12:00 Sans og Samling – Becker/Fiksdal/Langgård (NO)

13. april - kl.10:30 Performance lecture – Teater Bak Murene (NO)

13. april - kl.09:00 BreakfastClubbin med Grenne/Holte (NO)

12. april - kl.21:30 Orgelet er en forlengelse av våre og Teigens lunger – ÅPNINGER (NO)

12. april - kl.19:30 AGAIN – zero visibility corp. (NO)

12. april - kl.18:00 Flakkande røynd – Rannei Grenne og Solveig Styve Holte (NO)

12. april - kl.17:00 Sans og Samling – Becker/Fiksdal/Langgård (NO)

12. april - kl.16:00 Utstilling: Danselaboratoriet og Danseteateret

12. april - kl.16:00 Screening: Spirit Labour – Hugo Glendenning og Adrian Heathfield (UK)

12. april - kl.14:00 Seminar: OUR FUTURE BODIES

12. april - kl.10:30 Workshop: Dansefilm LAB med Maia Elisabeth Sørensen (DK/NL)

12. april - kl.09:30 Arrangørseminar Dansenett Norge: Dansens ABC

12. april - kl.09:00 Morgenklasse med ÅPNINGER (NO)

11. april - kl.22:30 Alle Angrer – ÅPNINGER (NO)

11. april - kl.21:00 Ravemachine – Doris Uhlich & Michael Turinski (AT)

11. april - kl.19:30 Bent Out of Shape – DEED (NO)

11. april - kl.18:00 Encryption – Tony Tran & Andreas Leonardsen (NO)

11. april - kl.16:30 Foredrag: Snowden og masseovervåkning – Peter Kofod (DK)

11. april - kl.16:00 Utstilling: Danselaboratoriet og Danseteateret

11. april - kl.16:00 Screening: Spirit Labour – Hugo Glendenning og Adrian Heathfield (UK)

11. april - kl.15:00 GRØNN – Magnus Myhr (NO)

11. april - kl.13:00 Bent Out of Shape – DEED (NO)

11. april - kl.12:00 Arrangørseminar Dansenett Norge: Dansens ABC

11. april - kl.10:00 Workshop: «Energetic Icons» med Doris Ulich (AT)

11. april - kl.09:00 Embodied FlowTM yoga med Magnus Myhr (NO)

10. april - kl.22:15 Sang, Stepp og Samtidsdans (Vers #2) – Rabagast (NO)

10. april - kl.21:00 Ravemachine – Doris Uhlich & Michael Turinski (AT)

10. april - kl.19:00 ÅPNINGER (NO) på Multiplié dansefestival

10. april - kl.19:00 FESTIVALÅPNING!

10. april - kl.18:00 OXYTRAIN – Biong/Schia (NO)

10. april - kl.10:00 Workshop: «Introduction to 2PK» med The Urban Playground Team (UK)

10. april - kl.09:00 Kundalini yoga med Kristine Karåla Øren (NO)

18. april - kl.00:00 Dokumentasjon Multiplié 2016

17. april - kl.13:00 En sang fra oss – Mia Habib (NO)

16. april - kl.21:30 Lazyblood – Shalala (IS)

16. april - kl.19:00 Staging Ages – H2DANCE (SE/NO/UK)

16. april - kl.16:00 Let’s Begin With Our Body – Magnhild Fossum (NO)

16. april - kl.13:00 FF – Grenne/Holte (NO) + filmvisning: «De Grønne»

16. april - kl.10:30 Workshops og seminar Multiplié 2016

15. april - kl.21:00 A Lecture on Borderline Musicals – Shalala (IS)

15. april - kl.18:30 Hardly Ever – Wee/Francesco Scavetta (IT/NO)

15. april - kl.17:00 Prisutdeling 60secondsdance 2016

15. april - kl.12:00 En sang fra oss – Mia Habib (NO)

15. april - kl.09:00 Breakfast Clubbin med Rannei Grenne

15. april - kl.09:00 Workshops og seminar Multiplié 2016

14. april - kl.21:00 Dance For Me – Dance For Me (IS)

14. april - kl.18:00 Kritt + Pour Ethan – Mickaël Phelippeau (FR)

14. april - kl.17:00 Safarium – Landing (NO)

14. april - kl.12:00 En sang fra oss – Mia Habib (NO)

14. april - kl.12:00 Workshops og seminar Multiplié 2016

13. april - kl.21:00 Republika – Edhem Jesenković (BA)

13. april - kl.19:00 Kunstnerisk avkastning – Maja Roel (NO)

13. april - kl.18:00 Giving up is the hardest – Luis Della Mea (AR/NO)

13. april - kl.17:00 Safarium – Landing (NO)

12. april - kl.20:00 Åpen Scene for Dans 2016

12. april - kl.18:30 En sang fra oss – Mia Habib (NO)

12. april - kl.17:00 Safarium – Landing (NO)

12. april - kl.12:00 En sang fra oss – Mia Habib (NO)

11. april - kl.09:30 Workshops og seminar Multiplié 2016

31. januar - kl.18:00 Multiplié dansefilm 2016

7. april - kl.00:00 Multiplié Dansefestival 2014

6. april - kl.18:30 Åpen Scene for Dans våren 2014

6. april - kl.14:00 Filmprogram / Åpent Lerret

5. april - kl.20:00 BLACKOUT!

5. april - kl.18:30 Jorggáhallan

5. april - kl.14:00 Filmprogram / Åpent Lerret

5. april - kl.14:00 Dansefaglig foredrag: Sosial dansekunst

5. april - kl.13:00 Choreographer’s Appointment

5. april - kl.12:00 Workshop: Marte F. Sarre / Thomas L. Gundersen

5. april - kl.11:00 Workshop: Rabalderdans

4. april - kl.20:00 No Title

4. april - kl.18:30 Fravær av Klarhet

4. april - kl.16:00 Danserisk samtale med Ine Therese Berg og festivalkunstnerne

4. april - kl.13:00 Choreographer’s Appointment

4. april - kl.10:00 Workshop: Mute Company

3. april - kl.20:30 Mette Edvardsen i samtale med Per Ananiassen

3. april - kl.20:00 No Title

3. april - kl.18:30 PERFECT (im)PERFECTIONS – stories untold

3. april - kl.17:30 Ine Therese Berg møter Philip Channells

3. april - kl.15:00 Fravær av Klarhet

3. april - kl.13:00 Choreographer’s Appointment

3. april - kl.12:30 Workshop: Philip Channells

3. april - kl.10:00 Workshop: Favela Vera Ortiz

2. april - kl.18:30 PERFECT (im)PERFECTIONS – stories untold

2. april - kl.13:00 Choreographer’s Appointment

2. april - kl.12:00 Kunstdidaktisk forum

2. april - kl.10:00 Workshop: Terje Tjøme Mossige / Øyvind Jørgensen

Vis kommende →
×