http://www.dansit.no/utlysninger/open-call-to-be-given-over/http://www.dansit.no/residens/ronald-belaza-walls/http://www.dansit.no/aktiviteter/konsert-oy/http://www.dansit.no/aktiviteter/normal/http://www.dansit.no/hjem/om-dansit/
Hva skjer
Vi tilbyr
Nyheter/utlysninger

Multiplié dansefestival

Multiplié dansefestival 2023 arrangeres i perioden 18. – 25. mars!

Multiplié dansefestival presenterer dans og koreografi som tøyer og bøyer vår forståelse av hva dans kan være og for hvem. Her får du opplevelser fra det mer intime til det storslåtte, for både barn, ungdom og voksne. Du får møte internasjonale, nasjonale og lokale dansekunstnere i ulike scenerom, uterom, på filmlerret, i utstilling og gjennom samtaler, workshops og presentasjoner. Det blir også mange muligheter for å danse og feste!

Festivalen vil strekke seg over åtte dager, så benytt anledningen til å oppleve engasjerende dans og koreografi i ulike former, formater, og på overraskende steder.

Vi gleder oss til å se deg på festival!

Historikk

Multiplié Dansefestival ble etablert som Trondheim Community Dance Festival i 2004 av Inclusive Dance Company i samarbeid med Kulturenheten i Trondheim Kommune og Teaterhuset Avant Garden. Hensikten var å gi Danselaboratoriet en profesjonell samtidsdanskontekst å delta i og bidra til. Allerede ved neste festival, i 2006, byttet festivalen navn til Multiplié, som den har blitt hetende siden. Festivalen har vært arrangert som biennale, men fra og med 2019 arrangeres festivalen årlig.

Festivalvideoer 2014 – 2019

Programforslag

Programforslag sendes til arnhild@dansit.no og asgerdur@dansit.no

3. april - kl.16:15 Kunstnersamtale: Geir Hytten

3. april - kl.15:00 grief will be our companion – Geir Hytten (NO)

3. april - kl.14:00 DansiT 20 år – Jubileumsutstilling

2. april - kl.21:00 We Come in Peace – Theisen / Floen / Lauvdal / Helgebostad / Johannesdottir (NO)

2. april - kl.20:00 Jubileumsfest – DansiT 20 år!

2. april - kl.19:00 grief will be our companion – Geir Hytten (NO)

2. april - kl.18:00 DansiT 20 år – Jubileumsutstilling

2. april - kl.17:00 Dokumentarfilm: Danselaboratoriet og Danseteateret gjennom 20 år

2. april - kl.14:00 Fictions of the Flesh – Ingri Fiksdal / Fredrik Floen / Mariama Fatou Kalley Slåttøy (NO)

2. april - kl.14:00 ImproLab – ImproDans Trondheim

1. april - kl.22:00 Festivalbar: Multiplié 2022 – Ingen festival uten fest!

1. april - kl.19:00 Double bill: Boklansering & presentasjon av forskningsprosjekt

1. april - kl.17:00 Dokumentarfilm: Danselaboratoriet og Danseteateret gjennom 20 år

31. mars - kl.22:00 Festivalbar: Multiplié 2022 – Ingen festival uten fest!

31. mars - kl.21:00 Gentle Unicorn – Chiara Bersani (IT)

31. mars - kl.20:15 Kunstnersamtale: Sinte gamle samedamer

31. mars - kl.19:00 Sinte Gamle Samedamer – Draug Produksjoner (NO)

31. mars - kl.18:00 Playhouse – WAUHAUS (FIN)

31. mars - kl.16:00 Choreomundus: A multicultural dance exchange

30. mars - kl.22:00 Kunstnersamtale: Chiara Bersani

30. mars - kl.22:00 Festivalbar: Multiplié 2022 – Ingen festival uten fest!

30. mars - kl.21:00 Gentle Unicorn – Chiara Bersani (IT)

30. mars - kl.19:00 Sinte Gamle Samedamer – Draug Produksjoner (NO)

30. mars - kl.18:00 Playhouse – WAUHAUS (FIN)

30. mars - kl.16:00 Round table with PRAXIS Trondheim

29. mars - kl.18:00 Playhouse – WAUHAUS (FIN)

29. mars - kl.16:00 Choreomundus: A multicultural dance exchange

27. mars - kl.17:00 Chotto Xenos – Akram Khan Company (UK)

27. mars - kl.16:00 Kaffe og kake: En samtale på tvers av generasjoner

27. mars - kl.13:00 PILEGRIM – SUPERNOVA (NO)

26. mars - kl.21:00 VEGGEN – Petrov, Ibsen, Moe (NO/DK)

26. mars - kl.21:00 Festivalbar: Multiplié 2022 – Ingen festival uten fest!

26. mars - kl.18:00 Kunstnersamtale og middag: How to. A score

26. mars - kl.17:00 DansiT 20 år – Jubileumsutstilling

26. mars - kl.13:00 PILEGRIM – SUPERNOVA (NO)

25. mars - kl.21:00 Festivalbar: Multiplié 2022 – Ingen festival uten fest!

25. mars - kl.18:45 How to. A Score – Mia Habib Produksjoner (NO)

25. mars - kl.18:00 How to. A Score – Mia Habib Produksjoner (NO)

25. mars - kl.17:00 DansiT 20 år – Jubileumsutstilling

25. mars - kl.15:00 PILEGRIM – SUPERNOVA (NO)

24. mars - kl.21:00 Festivalbar: Multiplié 2022 – Ingen festival uten fest!

24. mars - kl.19:45 How to. A Score – Mia Habib Produksjoner (NO)

24. mars - kl.18:00 How to. A Score – Mia Habib Produksjoner (NO)

24. mars - kl.17:00 Festivalåpning Multiplié 2022

24. mars - kl.17:00 DansiT 20 år – Jubileumsutstilling

4. juni - kl.19:00 AVLYST: Underneath – Roskva Yasmin Andersen/KOLLEKTIVNI (NO)

3. juni - kl.19:00 AVLYST: Underneath – Roskva Yasmin Andersen/KOLLEKTIVNI (NO)

25. april - kl.19:00 ImproSTUNT – Anna Thu Schmidt (DE)

25. april - kl.17:00 ImproSTUNT – Anna Thu Schmidt (DE)

25. april - kl.15:00 UTSATT: Bouncing Narratives – Roza Moshtaghi (NO/IR)

25. april - kl.13:00 UTSATT: Bouncing Narratives – Roza Moshtaghi (NO/IR)

24. april - kl.20:30 AVLYST: Postmodern Cool – Inés Belli (NO)

24. april - kl.19:30 AVLYST: fifty ways to leave a shape – Siri Jøntvedt (NO)

24. april - kl.19:00 UTSATT: Alt nå – Eivind Seljeseth (NO)

24. april - kl.11:00 UTSATT: Byen i bevegelse – Aspli/Hoang/Rechsteiner/Schmidt

23. april - kl.19:30 AVLYST: fifty ways to leave a shape – Siri Jøntvedt (NO)

22. april - kl.18:00 UTSATT: Bouncing Narratives – Roza Moshtaghi (NO/IR)

21. april - kl.18:00 UTSATT: Danseaften – Mina Weider (NO)

20. april - kl.20:00 UTSATT: Danseaften – Mina Weider (NO)

20. april - kl.18:00 UTSATT: Bouncing Narratives – Roza Moshtaghi (NO/IR)

18. april - kl.16:00 UTSATT: Skeleton Woman – Becker/Langgård (NO)

18. april - kl.14:00 UTSATT: Skeleton Woman – Becker/Langgård (NO)

17. april - kl.16:00 UTSATT: Skeleton Woman – Becker/Langgård (NO)

17. april - kl.14:00 UTSATT: Skeleton Woman – Becker/Langgård (NO)

16. april - kl.18:00 UTSATT: Butch Tribute – Sterud/Kongsness (NO)

15. april - kl.18:00 UTSATT: Butch Tribute – Sterud/Kongsness (NO)

23. oktober - kl.09:00 UTSATT: The DEN – Seminar for produsenter

26. april - kl.15:00 AVLYST: Tumble in the Jungle – Inger Cecilie Bertrán de Lis (NO)

26. april - kl.13:00 AVLYST: Tumble in the Jungle – Inger Cecilie Bertrán de Lis (NO)

25. april - kl.12:00 AVLYST: Multiplié goes Urban!

25. april - kl.00:00 AVLYST: Konferanse: Future(s) of Dance Education(s): Opportunities and Challenges

24. april - kl.20:30 AVLYST: STATE – Ingri Fiksdal og Jonas Corell Petersen (NO/DK)

24. april - kl.19:00 AVLYST: Alt nå – Eivind Seljeseth (NO)

24. april - kl.17:30 AVLYST: Rhythm is a Dancer – Janne Eraker (NO)

24. april - kl.15:00 AVLYST: Your shadow – Dreamscreen Productions / Kristina Gjems (NO)

24. april - kl.00:00 AVLYST: Konferanse: Future(s) of Dance Education(s): Opportunities and Challenges

23. april - kl.20:45 AVLYST: +- – Corentin JPM LEVEN (NO)

23. april - kl.19:30 AVLYST: Seeking Unicorns – Chiara Bersani (IT)

23. april - kl.18:00 AVLYST: Your shadow – Dreamscreen Productions / Kristina Gjems (NO)

23. april - kl.10:00 AVLYST: Workshop: Jump Rhythm® Technique – Brandi Coleman (US)

23. april - kl.00:00 AVLYST: Konferanse: Future(s) of Dance Education(s): Opportunities and Challenges

22. april - kl.21:00 AVLYST: Fifty ways to leave a shape – Siri Jøntvedt (NO)

22. april - kl.19:30 AVLYST: Entitled – Stian Danielsen (NO)

22. april - kl.18:00 AVLYST: Shadow Ground – Michael Aspli / Art Force (NO)

22. april - kl.14:00 AVLYST: Shadow Ground – Michael Aspli / Art Force (NO)

22. april - kl.12:00 AVLYST: Workshop: Chiara Bersani

22. april - kl.10:00 AVLYST: Workshop – ILL-Abilities (INT)

21. april - kl.20:00 AVLYST: TIDE – Bára Sigfúsdóttir og Eivind Lønning (IS/NO)

21. april - kl.18:00 AVLYST: The Olympic Games – BERSANI | D’AGOSTIN (IT)

21. april - kl.14:00 AVLYST: Foredrag: Dancing Towards Inclusion – Karen Schupp (US)

21. april - kl.12:30 AVLYST: «The Missing Score, A Requiem for a Solo» – Maryam Bagheri Nesami (IR)

21. april - kl.00:00 PROGRAMOVERSIKT MULTIPLIÉ 2020 (AVLYST)

8. april - kl.00:00 Praktisk informasjon Multiplié 2019

8. april - kl.00:00 Foto Multiplié 2019

7. april - kl.20:00 Film: Pina – Wim Wenders (DE)

6. april - kl.22:00 Festivalfest med DJ Qarl Qunt!

6. april - kl.21:00 Ulf goes Religious part 2/Brother-Making – ULF (NO)

6. april - kl.19:00 Breathe! Do not breathe! – Liis Vares (EG)

6. april - kl.17:30 Åpen samtale med Kulturrådet

6. april - kl.15:30 Elastic Bonding – Malin Bülow (SE)

6. april - kl.14:00 Deceptive Cadence – Buxbom & Palmer (NO/DK)

6. april - kl.12:00 Foredrag: Skeiv dansekunst – Sterud/Kongsness (NO)

6. april - kl.11:00 Elastic Bonding – Malin Bülow (SE)

6. april - kl.10:00 Workshop: Stereotypemixing – Th’Line (NO)

5. april - kl.20:30 Samtale: Makt og maktmisbruk i dansefeltet

5. april - kl.19:30 Steelo & Th’Future – Th’Line (NO)

5. april - kl.18:00 Elastic Bonding – Malin Bülow (SE)

5. april - kl.15:30 Film: Pina – Wim Wenders (DE)

5. april - kl.13:00 SPOTS ARE BACK – Montage Dansekompani (NO)

5. april - kl.10:00 Workshop: Skriving som koreografisk praksis – Styve Holte/Kongsness (NO)

4. april - kl.20:00 Lightness: Fleire – Solveig Styve Holte (NO)

4. april - kl.18:30 SPOTS ARE BACK – Montage Dansekompani (NO)

4. april - kl.17:00 Prinsessen på erten – dybwikdans (NO)

4. april - kl.12:00 Roundtable: Fest en Fest – Heidi Rustgaard (NO/UK)

4. april - kl.10:00 Workshop: hello movement – Geir Hytten (NO

3. april - kl.21:00 Kunstnersamtale: JULI/JON

3. april - kl.20:00 Everything Remains – JULI/JON (FI/SE/NO)

3. april - kl.19:00 Kunstnersamtale: fieldworks (JP/NO/BE)

3. april - kl.18:00 Film: yet still, we rise – fieldworks (NO/JP/BE) med Danseteateret 55+ & Danselaboratoriet

3. april - kl.17:00 Film: yet still, we rise – fieldworks (NO/JP/BE) med Danseteateret 55+ & Danselaboratoriet

3. april - kl.14:30 Samtale: Hatefulle ytringer, rasisme og kvinnehat i kunstfeltet

3. april - kl.13:00 Lulla – dybwikdans (NO)

3. april - kl.12:00 Workshop: body as a landscape – fieldworks (NO/JP/BG)

3. april - kl.11:00 Stand: Encountering Hate Speech with Arts Education

3. april - kl.09:00 Workshop: Arts Education and Human Rights

2. april - kl.21:00 hello brother – Geir Hytten (NO)

2. april - kl.20:00 Betydningen av bevegelse – Cecilie Lindeman Steen (NO)

2. april - kl.18:30 Film: yet still, we rise – fieldworks (NO/JP/BE) med Danseteateret 55+ & Danselaboratoriet

2. april - kl.18:00 Festivalåpning!

2. april - kl.13:00 Innenfra og ut – Teater og Dans Bak Murene (NO)

2. april - kl.10:00 Workshop: Dans er dans er dans – Cecilie Lindeman Steen (NO)

15. april - kl.00:00 Foto Multiplié 2018

14. april - kl.21:30 FESTIVALFEST!

14. april - kl.21:00 Sang, Stepp og Samtidsdans (Vers #2) – Rabagast (NO)

14. april - kl.20:00 Blanks – Ingrid Berger Myhre (NO)

14. april - kl.19:00 Prisseremoni 60secondsdance

14. april - kl.17:30 Foredrag: Dansefilm – en introduksjon v. Maia Elisabeth Sørensen (DK)

14. april - kl.14:00 Hvor har du vært? – The Urban Playground Team (UK)

14. april - kl.11:30 Rabalderdans med live musikk

14. april - kl.11:30 Utstilling: Danselaboratoriet og Danseteateret

14. april - kl.11:30 Screening: Spirit Labour – Hugo Glendenning og Adrian Heathfield (UK)

14. april - kl.10:00 TILT Grow – Seminar 3 – Dans er et globalt kunstfelt

14. april - kl.10:00 Yoga for han, hun, hen, oss og dem

13. april - kl.21:30 Church of Dancy – Ásrún Magnúsdóttir (IS)

13. april - kl.20:30 HYPERFRUIT – Ludvig Daae og Joanna Nordahl (NO/SE)

13. april - kl.20:00 Sang, Stepp og Samtidsdans (Vers #2) – Rabagast (NO)

13. april - kl.19:30 En til en, to, tre, fire eller femten – Terje Tjøme Mossige (NO)

13. april - kl.18:15 En til en, to, tre, fire eller femten – Terje Tjøme Mossige (NO)

13. april - kl.18:00 Hvor har du vært? – The Urban Playground Team (UK)

13. april - kl.16:30 Presentasjon ved parkour fotograf Andy Day (UK)

13. april - kl.16:00 Utstilling: Danselaboratoriet og Danseteateret

13. april - kl.16:00 Screening: Spirit Labour – Hugo Glendenning og Adrian Heathfield (UK)

13. april - kl.13:00 Nasjonalt NOFOD-seminar

13. april - kl.12:00 Sans og Samling – Becker/Fiksdal/Langgård (NO)

13. april - kl.10:30 Performance lecture – Teater Bak Murene (NO)

13. april - kl.09:00 BreakfastClubbin med Grenne/Holte (NO)

12. april - kl.21:30 Orgelet er en forlengelse av våre og Teigens lunger – ÅPNINGER (NO)

12. april - kl.19:30 AGAIN – zero visibility corp. (NO)

12. april - kl.18:00 Flakkande røynd – Rannei Grenne og Solveig Styve Holte (NO)

12. april - kl.17:00 Sans og Samling – Becker/Fiksdal/Langgård (NO)

12. april - kl.16:00 Utstilling: Danselaboratoriet og Danseteateret

12. april - kl.16:00 Screening: Spirit Labour – Hugo Glendenning og Adrian Heathfield (UK)

12. april - kl.14:00 Seminar: OUR FUTURE BODIES

12. april - kl.10:30 Workshop: Dansefilm LAB med Maia Elisabeth Sørensen (DK/NL)

12. april - kl.09:30 Arrangørseminar Dansenett Norge: Dansens ABC

12. april - kl.09:00 Morgenklasse med ÅPNINGER (NO)

11. april - kl.22:30 Alle Angrer – ÅPNINGER (NO)

11. april - kl.21:00 Ravemachine – Doris Uhlich & Michael Turinski (AT)

11. april - kl.19:30 Bent Out of Shape – DEED (NO)

11. april - kl.18:00 Encryption – Tony Tran & Andreas Leonardsen (NO)

11. april - kl.16:30 Foredrag: Snowden og masseovervåkning – Peter Kofod (DK)

11. april - kl.16:00 Utstilling: Danselaboratoriet og Danseteateret

11. april - kl.16:00 Screening: Spirit Labour – Hugo Glendenning og Adrian Heathfield (UK)

11. april - kl.15:00 GRØNN – Magnus Myhr (NO)

11. april - kl.13:00 Bent Out of Shape – DEED (NO)

11. april - kl.12:00 Arrangørseminar Dansenett Norge: Dansens ABC

11. april - kl.10:00 Workshop: «Energetic Icons» med Doris Ulich (AT)

11. april - kl.09:00 Embodied FlowTM yoga med Magnus Myhr (NO)

10. april - kl.22:15 Sang, Stepp og Samtidsdans (Vers #2) – Rabagast (NO)

10. april - kl.21:00 Ravemachine – Doris Uhlich & Michael Turinski (AT)

10. april - kl.19:00 ÅPNINGER (NO) på Multiplié dansefestival

10. april - kl.19:00 FESTIVALÅPNING!

10. april - kl.18:00 OXYTRAIN – Biong/Schia (NO)

10. april - kl.10:00 Workshop: «Introduction to 2PK» med The Urban Playground Team (UK)

10. april - kl.09:00 Kundalini yoga med Kristine Karåla Øren (NO)

18. april - kl.00:00 Dokumentasjon Multiplié 2016

17. april - kl.13:00 En sang fra oss – Mia Habib (NO)

16. april - kl.21:30 Lazyblood – Shalala (IS)

16. april - kl.19:00 Staging Ages – H2DANCE (SE/NO/UK)

16. april - kl.16:00 Let’s Begin With Our Body – Magnhild Fossum (NO)

16. april - kl.13:00 FF – Grenne/Holte (NO) + filmvisning: «De Grønne»

16. april - kl.10:30 Workshops og seminar Multiplié 2016

15. april - kl.21:00 A Lecture on Borderline Musicals – Shalala (IS)

15. april - kl.18:30 Hardly Ever – Wee/Francesco Scavetta (IT/NO)

15. april - kl.17:00 Prisutdeling 60secondsdance 2016

15. april - kl.12:00 En sang fra oss – Mia Habib (NO)

15. april - kl.09:00 Breakfast Clubbin med Rannei Grenne

15. april - kl.09:00 Workshops og seminar Multiplié 2016

14. april - kl.21:00 Dance For Me – Dance For Me (IS)

14. april - kl.18:00 Kritt + Pour Ethan – Mickaël Phelippeau (FR)

14. april - kl.17:00 Safarium – Landing (NO)

14. april - kl.12:00 En sang fra oss – Mia Habib (NO)

14. april - kl.12:00 Workshops og seminar Multiplié 2016

13. april - kl.21:00 Republika – Edhem Jesenković (BA)

13. april - kl.19:00 Kunstnerisk avkastning – Maja Roel (NO)

13. april - kl.18:00 Giving up is the hardest – Luis Della Mea (AR/NO)

13. april - kl.17:00 Safarium – Landing (NO)

12. april - kl.20:00 Åpen Scene for Dans 2016

12. april - kl.18:30 En sang fra oss – Mia Habib (NO)

12. april - kl.17:00 Safarium – Landing (NO)

12. april - kl.12:00 En sang fra oss – Mia Habib (NO)

11. april - kl.09:30 Workshops og seminar Multiplié 2016

31. januar - kl.18:00 Multiplié dansefilm 2016

7. april - kl.00:00 Multiplié Dansefestival 2014

6. april - kl.18:30 Åpen Scene for Dans våren 2014

6. april - kl.14:00 Filmprogram / Åpent Lerret

5. april - kl.20:00 BLACKOUT!

5. april - kl.18:30 Jorggáhallan

5. april - kl.14:00 Filmprogram / Åpent Lerret

5. april - kl.14:00 Dansefaglig foredrag: Sosial dansekunst

5. april - kl.13:00 Choreographer’s Appointment

5. april - kl.12:00 Workshop: Marte F. Sarre / Thomas L. Gundersen

5. april - kl.11:00 Workshop: Rabalderdans

4. april - kl.20:00 No Title

4. april - kl.18:30 Fravær av Klarhet

4. april - kl.16:00 Danserisk samtale med Ine Therese Berg og festivalkunstnerne

4. april - kl.13:00 Choreographer’s Appointment

4. april - kl.10:00 Workshop: Mute Company

3. april - kl.20:30 Mette Edvardsen i samtale med Per Ananiassen

3. april - kl.20:00 No Title

3. april - kl.18:30 PERFECT (im)PERFECTIONS – stories untold

3. april - kl.17:30 Ine Therese Berg møter Philip Channells

3. april - kl.15:00 Fravær av Klarhet

3. april - kl.13:00 Choreographer’s Appointment

3. april - kl.12:30 Workshop: Philip Channells

3. april - kl.10:00 Workshop: Favela Vera Ortiz

2. april - kl.18:30 PERFECT (im)PERFECTIONS – stories untold

2. april - kl.13:00 Choreographer’s Appointment

2. april - kl.12:00 Kunstdidaktisk forum

2. april - kl.10:00 Workshop: Terje Tjøme Mossige / Øyvind Jørgensen

Vis kommende →
×