http://www.dansit.no/residens/fredrik-petrov-folklore/http://www.dansit.no/aktiviteter/quantum-entanglement/http://www.dansit.no/aktiviteter/utsatt-sacrificing-motorpsycho-og-impure-company-no-ir/http://www.dansit.no/aktiviteter/circus-absence/http://www.dansit.no/aktiviteter/penga-eller-livet-et-fagprogram-om-a-forvalte-resurser-og-skape-en-baerekraftig-kunstnerkarriere/http://www.dansit.no/hjem/om-dansit/
Hva skjer
Vi tilbyr
Nyheter/utlysninger
http://www.dansit.no/aktiviteter/penga-eller-livet-et-fagprogram-om-a-forvalte-resurser-og-skape-en-baerekraftig-kunstnerkarriere/

Kurs og samtaler

DansiT arrangerer jevnlig kurs, workshops og fagdager, ofte i samarbeid med andre institusjoner som Rosendal Teater, Norsk Kulturskoleråd og NTNU. 

DansiT arrangerer også fagsamtaler bla. mellom dansevitere og artister, publikumsamtaler mellom artister og publikum og ulike danserelaterte foredrag.

Informasjon om aktuelle kurs, workshops og fagsamtaler legges ut fortløpende.

17. september - kl.18:00 Kulturnatt 2021: 5 rytmer med Loan TP Hoang

17. september - kl.17:00 Kulturnatt 2021: Baksnakk – Groove

12. september - kl.13:00 Verksted: FEM ZINE – Mia Maxwell

10. september - kl.17:00 Verksted: FEM ZINE – Mia Maxwell

9. september - kl.17:00 Verksted: FEM ZINE – Mia Maxwell

8. september - kl.17:00 Verksted: FEM ZINE – Mia Maxwell

7. september - kl.17:00 Verksted: FEM ZINE – Mia Maxwell

4. september - kl.09:30 The DEN / Produsentseminar – produksjon fra idé til realitet

3. september - kl.09:30 Arrangørseminar ved Dansenett Norge

1. september - kl.18:00 Workshop: Ecosomatic Practices – BodyCartography Project

23. januar - kl.10:00 UTSATT: Fagdag for dansepedagoger

29. november - kl.11:00 Workshop: “My body, my home” NORMAL research – 71BODIES

28. november - kl.11:00 Workshop: “My body, my home” NORMAL research – 71BODIES

27. november - kl.20:10 Kunstnersamtale: Carte Blanche

26. november - kl.18:00 Prosessvisning: NORMAL research – 71BODIES

14. november - kl.14:00 Kunstnersamtale: Mia Habib

7. november - kl.14:00 Vogue workshop (øvet) + Practice Ball med Cassandra Moldenhauer

7. november - kl.11:30 UTSATT: Dip into: Breaking & Vogue – med ILL-Abilities og Cassandra Moldenhauer

5. november - kl.19:00 UTSATT: NO EXCUSES, NO LIMITS – Foredrag med ILL-Abilities

25. oktober - kl.13:00 Verksted: Teater i en skoeske – Teater Fusentast

23. oktober - kl.09:00 UTSATT: The DEN – Seminar for produsenter

21. oktober - kl.20:00 Kunstnersamtale: Ingrid Berger Myhre og Lasse Passage

20. oktober - kl.10:00 Seminar om kunstnerskap med Hooman Sharifi

19. oktober - kl.10:00 Seminar om kunstnerskap med Hooman Sharifi

24. mai - kl.00:00 AVLYST: Kurs: Bergen Body Work / Mumu Morwitzer : Anatomy Trains in Motion

23. mai - kl.00:00 AVLYST: Kurs: Bergen Body Work / Mumu Morwitzer : Anatomy Trains in Motion

22. mai - kl.00:00 AVLYST: Kurs: Bergen Body Work / Mumu Morwitzer : Anatomy Trains in Motion

25. april - kl.00:00 AVLYST: Konferanse: Future(s) of Dance Education(s): Opportunities and Challenges

24. april - kl.09:30 UTSATT: Arrangørseminar ved Dansenett Norge

24. april - kl.00:00 AVLYST: Konferanse: Future(s) of Dance Education(s): Opportunities and Challenges

23. april - kl.10:00 AVLYST: Workshop: Jump Rhythm® Technique – Brandi Coleman (US)

23. april - kl.00:00 AVLYST: Konferanse: Future(s) of Dance Education(s): Opportunities and Challenges

22. april - kl.12:00 AVLYST: Workshop: Chiara Bersani

22. april - kl.10:00 AVLYST: Workshop – ILL-Abilities (INT)

21. april - kl.14:00 AVLYST: Foredrag: Dancing Towards Inclusion – Karen Schupp (US)

1. mars - kl.12:00 Foredrag: «No excuses, no limits!» – ILL-Abilities

29. februar - kl.11:00 Train-the-trainer / Kurs med ILL-ABILITIES

28. februar - kl.18:30 Åpen trening / jamsession

16. oktober - kl.17:30 Har vi alt glemt? – en samtale om krig og samfunn, nå og da

14. oktober - kl.10:00 Workshop: GLEMT

21. september - kl.11:00 BASTARD SPECIAL! Sudesh Adhana – Ek sath

20. september - kl.11:00 BASTARD SPECIAL! Mart Kangro – workshop

19. september - kl.11:00 BASTARD SPECIAL! Rannei Grenne – Lunch-running

18. september - kl.11:00 BASTARD SPECIAL! Dana Michel – NO FIXED POSITIONS

30. august - kl.10:00 Fagdag for dansepedagoger

2. august - kl.11:45 Sommerkurs i Trondheim 2019

2. august - kl.10:00 Sommerkurs i Trondheim 2019

1. august - kl.11:45 Sommerkurs i Trondheim 2019

1. august - kl.10:00 Sommerkurs i Trondheim 2019

30. juli - kl.11:45 Sommerkurs i Trondheim 2019

30. juli - kl.10:00 Sommerkurs i Trondheim 2019

29. juli - kl.11:45 Sommerkurs i Trondheim 2019

29. juli - kl.10:00 Sommerkurs i Trondheim 2019

25. mai - kl.11:00 Svartlamodagen 2019

6. april - kl.17:30 Åpen samtale med Kulturrådet

6. april - kl.12:00 Foredrag: Skeiv dansekunst – Sterud/Kongsness (NO)

6. april - kl.10:00 Workshop: Stereotypemixing – Th’Line (NO)

5. april - kl.20:30 Samtale: Makt og maktmisbruk i dansefeltet

5. april - kl.10:00 Workshop: Skriving som koreografisk praksis – Styve Holte/Kongsness (NO)

4. april - kl.12:00 Roundtable: Fest en Fest – Heidi Rustgaard (NO/UK)

4. april - kl.10:00 Workshop: hello movement – Geir Hytten (NO

3. april - kl.21:00 Kunstnersamtale: JULI/JON

3. april - kl.19:00 Kunstnersamtale: fieldworks (JP/NO/BE)

3. april - kl.14:30 Samtale: Hatefulle ytringer, rasisme og kvinnehat i kunstfeltet

3. april - kl.12:00 Workshop: body as a landscape – fieldworks (NO/JP/BG)

3. april - kl.11:00 Stand: Encountering Hate Speech with Arts Education

3. april - kl.09:00 Workshop: Arts Education and Human Rights

2. april - kl.20:00 Betydningen av bevegelse – Cecilie Lindeman Steen (NO)

2. april - kl.10:00 Workshop: Dans er dans er dans – Cecilie Lindeman Steen (NO)

1. mars - kl.17:00 Jerahuni-technique med Mcintosh Jerahuni

27. november - kl.10:00 Todagers Stocos workshop

26. november - kl.10:00 Todagers Stocos workshop

21. november - kl.09:45 TILT Grow – Seminar : Hvem er dansekunstneren i 2018?

15. september - kl.10:00 BASTARD SPESIAL! Ludvig Daae (NO) – Dance workshop

14. september - kl.10:00 BASTARD SPESIAL! Simon Mayer (AT/BE) – Folk-Trance-Party Workshop

13. september - kl.10:00 BASTARD SPESIAL! Ásrún Magnúsdóttir (IS) – Creating movememt

12. september - kl.10:00 BASTARD SPESIAL! Rósa Ómarsdóttir (IS/BE) – Ecosystem practice

11. september - kl.10:00 BASTARD SPESIAL! Snædís Lilja Ingadottír – Contemporary dance class

10. august - kl.10:00 TILT Grow seminar: Fagdag for dansekunstnere – pedagoger, utøvende og skapende

3. august - kl.10:00 Sommerkurs i Trondheim 2018

2. august - kl.10:00 Sommerkurs i Trondheim 2018

1. august - kl.10:00 Sommerkurs i Trondheim 2018

31. juli - kl.10:00 Sommerkurs i Trondheim 2018

31. juli - kl.10:00 Sommerkurs i Trondheim 2018

25. mai - kl.10:00 TILT Grow – Seminar: Kunst, selvledelse og endringsledelse

14. april - kl.21:30 FESTIVALFEST!

14. april - kl.17:30 Foredrag: Dansefilm – en introduksjon v. Maia Elisabeth Sørensen (DK)

14. april - kl.11:30 Rabalderdans med live musikk

14. april - kl.10:00 TILT Grow – Seminar 3 – Dans er et globalt kunstfelt

14. april - kl.10:00 Yoga for han, hun, hen, oss og dem

13. april - kl.21:30 Church of Dancy – Ásrún Magnúsdóttir (IS)

13. april - kl.16:30 Presentasjon ved parkour fotograf Andy Day (UK)

13. april - kl.13:00 Nasjonalt NOFOD-seminar

13. april - kl.10:30 Performance lecture – Teater Bak Murene (NO)

13. april - kl.09:00 BreakfastClubbin med Grenne/Holte (NO)

12. april - kl.14:00 Seminar: OUR FUTURE BODIES

12. april - kl.10:30 Workshop: Dansefilm LAB med Maia Elisabeth Sørensen (DK/NL)

12. april - kl.09:30 Arrangørseminar Dansenett Norge: Dansens ABC

12. april - kl.09:00 Morgenklasse med ÅPNINGER (NO)

11. april - kl.16:30 Foredrag: Snowden og masseovervåkning – Peter Kofod (DK)

11. april - kl.12:00 Arrangørseminar Dansenett Norge: Dansens ABC

11. april - kl.10:00 Workshop: «Energetic Icons» med Doris Ulich (AT)

11. april - kl.09:00 Embodied FlowTM yoga med Magnus Myhr (NO)

10. april - kl.19:00 ÅPNINGER (NO) på Multiplié dansefestival

10. april - kl.10:00 Workshop: «Introduction to 2PK» med The Urban Playground Team (UK)

10. april - kl.09:00 Kundalini yoga med Kristine Karåla Øren (NO)

14. mars - kl.12:00 TILT Grow – Seminar 2

8. februar - kl.09:30 Seminar: Finnes den helhetlige kunstneren?

3. februar - kl.12:00 Workshop i parkour for ungdom (16 – 25 år)

17. oktober - kl.19:00 Paneldebatt: Makt og avmakt

3. oktober - kl.17:00 DANSEWORKSHOP for ungdom

29. september - kl.10:00 Stipendkurs med Kulturrådet

23. september - kl.12:00 BASTARD SPESIAL! Hanna Filomen Mjåvatn

22. september - kl.14:00 Informasjonsmøte med Danse- og teatersentrum

22. september - kl.12:00 BASTARD SPESIAL! Jassem Hindi

21. september - kl.12:00 BASTARD SPESIAL! Jules Beckman

18. august - kl.10:00 Fagdag for dansepedagoger: Jazz-metodikk med Marita Mesloe Skaiaa

30. april - kl.13:00 Koreografikritikk – Danjel Andersson og Anne Vigeland

29. april - kl.16:00 Presentasjon/samtale: KOREOGRAFI

29. april - kl.13:00 Koreografikritikk – Danjel Andersson og Anne Vigeland

27. april - kl.19:00 Norsk dansehistorie i 100 år

27. april - kl.16:30 Workshop med Aimée Zito Lema

10. november - kl.18:30 Paneldebatt: Rotating Nora – men absolutt ikke Et dukkehjem

23. september - kl.10:00 BASTARD-SPESIAL! Workshop: Collective efferverscene

16. september - kl.17:00 Kulturnatt på DansiT

29. juli - kl.00:00 Sommerkurs i Trondheim 2016

28. juli - kl.00:00 Sommerkurs i Trondheim 2016

27. juli - kl.00:00 Sommerkurs i Trondheim 2016

26. juli - kl.00:00 Sommerkurs i Trondheim 2016

25. juli - kl.00:00 Sommerkurs i Trondheim 2016

16. april - kl.10:30 Workshops og seminar Multiplié 2016

15. april - kl.09:00 Breakfast Clubbin med Rannei Grenne

15. april - kl.09:00 Workshops og seminar Multiplié 2016

14. april - kl.12:00 Workshops og seminar Multiplié 2016

11. april - kl.09:30 Workshops og seminar Multiplié 2016

27. november - kl.09:30 Kinetic Awareness som redskap for refleksjon og læring

19. september - kl.12:00 SPKRBOX: Breaking (14+)

19. september - kl.12:00 Samtale: Ina Christel Johannessen og Asieh Amini

19. september - kl.10:00 SPKRBOX: Hiphop for nybegynnere/litt øvet

5. september - kl.10:00 BASTARD SPESIAL! Thibault Lac

4. september - kl.14:30 Bransjetreff med Kulturrådets fagutvalg på scenekunstfeltet

3. september - kl.09:30 BASTARD SPESIAL! Tale Dolven & Gabel Eiben

2. september - kl.09:30 BASTARD SPESIAL! Simon Mayer: Tradition Remixed

19. juni - kl.10:00 Workshop with Katarina Eriksson

18. juni - kl.10:00 Workshop with Katarina Eriksson

17. juni - kl.10:00 Workshop with Katarina Eriksson

16. juni - kl.10:00 Workshop with Katarina Eriksson

15. juni - kl.10:00 Workshop with Katarina Eriksson

18. april - kl.15:00 Selvangivelsescamp med Randi Østborg

8. januar - kl.13:30 Faglig forum for dansepedagoger

8. november - kl.17:00 Bransjetreff

7. november - kl.13:25 Paneldebatt om sosiale medier

30. oktober - kl.10:00 Fagdag med Marit Danielsen

13. oktober - kl.10:00 Improvisasjon med Kristine Nilsen Oma

5. oktober - kl.15:00 Urban dansefestival – workshops!

5. oktober - kl.13:30 Urban dansefestival – workshops!

5. oktober - kl.12:00 Urban dansefestival – workshops!

4. oktober - kl.12:00 Urban dansefestival – workshops!

4. oktober - kl.10:30 Urban dansefestival – workshops!

14. september - kl.17:00 Dance Will Do Session med Loan TP Hoang

13. september - kl.14:00 Kurs i dansekritikk: Re/viewing dance

12. september - kl.15:00 Kurs i dansekritikk: Re/viewing dance

12. september - kl.12:30 BASTARD SPESIAL! Florentina Holzinger & Vincent Riebeek

11. september - kl.15:00 Kurs i dansekritikk: Re/viewing dance

11. september - kl.12:30 BASTARD SPESIAL! Presentasjon og samtale med Signe Becker og Tilo Hahn

11. september - kl.10:00 BASTARD SPESIAL! Dana Michel: Jackass Class

31. august - kl.17:00 TekstLab – Unge stemmer, nye historier og Unge Dramatikere

30. august - kl.10:00 Danseworkshop med De Dansers (NL)

25. mai - kl.10:00 Workshop with Katarina Eriksson

24. mai - kl.10:00 Workshop with Katarina Eriksson

5. april - kl.14:00 Dansefaglig foredrag: Sosial dansekunst

5. april - kl.13:00 Choreographer’s Appointment

5. april - kl.12:00 Workshop: Marte F. Sarre / Thomas L. Gundersen

5. april - kl.11:00 Workshop: Rabalderdans

4. april - kl.16:00 Danserisk samtale med Ine Therese Berg og festivalkunstnerne

4. april - kl.13:00 Choreographer’s Appointment

4. april - kl.10:00 Workshop: Mute Company

3. april - kl.20:30 Mette Edvardsen i samtale med Per Ananiassen

3. april - kl.17:30 Ine Therese Berg møter Philip Channells

3. april - kl.13:00 Choreographer’s Appointment

3. april - kl.12:30 Workshop: Philip Channells

3. april - kl.10:00 Workshop: Favela Vera Ortiz

2. april - kl.13:00 Choreographer’s Appointment

2. april - kl.12:00 Kunstdidaktisk forum

2. april - kl.10:00 Workshop: Terje Tjøme Mossige / Øyvind Jørgensen

Vis kommende →
×