http://www.dansit.no/residens/fredrik-petrov-folklore/http://www.dansit.no/aktiviteter/quantum-entanglement/http://www.dansit.no/aktiviteter/utsatt-sacrificing-motorpsycho-og-impure-company-no-ir/http://www.dansit.no/aktiviteter/circus-absence/http://www.dansit.no/aktiviteter/penga-eller-livet-et-fagprogram-om-a-forvalte-resurser-og-skape-en-baerekraftig-kunstnerkarriere/http://www.dansit.no/hjem/om-dansit/
Hva skjer
Vi tilbyr
Nyheter/utlysninger

Dansenett Norge

Dansenett Norge er et turnénettverk som arbeider for å gjøre norsk og internasjonal dansekunst tilgjengelig for et stort og engasjert publikum i hele landet.

Fokus på publikumsbyggende aktiviteter og styrking av relasjonen mellom publikum og arrangørleddet er svært viktig for nettverket. Dansenett Norge er et unikt samarbeid mellom noen av Norges viktigste aktører for visning av samtidig dansekunst, hvor DansiT er partner/regional koordinator i Midt-Norge og Innlandet.

Dansenett Norge

Partnere

Partnere og koordinatorer i Dansenett Norge er: Dansens Hus, Bærum Kulturhus, RAS, Dansearena Nord og DansiT

Arrangører og turnépartnere i region Midt-Norge og Innlandet

Rosendal Teater, Kunsthall Trondheim, Olavshallen, Trondheim Folkebibliotek, Litteraturhuset i Trondheim, Sellanraa, Sosiologisk poliklinikk, Verkstedhallen, Trondheim Open, Lademoen Kunstnerverksteder, private hjem i Trondheim, Molde og Oppdal, Storstuggu (Røros), Orkdal Kulturscene, Bårdshaug Herregård, Operaen i Kristiansund/Operaens Balletsenter, Namsos Kulturhus, Olav Duun Videregående Skole, Dans i Trøndelag, Kortreist dansefestival, Inderøy Kulturhus, Move dansefestival, Juba Juba, Soddjazz, Moldejazz, Dansefestival Barents, Teatret Vårt (Molde), Teater Innlandet, Hamar Kulturhus , DansINN, Gjøvik Kulturhus, Dampsaga Kulturhus, Parken Kulturhus, Tungenes Fyr, Varen Kulturhus

For kunstnere

Koreografer og kompanier er velkomne til å søke produksjoner inn til Dansenett Norge. Du kan kun søke med én produksjon pr. koreograf/kompani og maks 3 ganger med én produksjon.

Neste søknadsfrist vil være 21. januar 2021 kl. 13.00.

Pilotperiode

Dansenett Norge er et resultat og en videreføring av tre pilotturnéår for utvikling av et nasjonalt turnénettverk for dans igangsatt og gjennomført av DansiT og Dansens Hus i 2015 og 2016. Fra 2017 ble samarbeidet utvidet med samarbeidspartnerne RAS, Dansearena nord og Bærum Kulturhus.

2017:  A song to… av Mia Habib og Makt og Avmakt av Antero Hein og Tony Tran.

Teaterhuset Avant Garden, Teateret Vårt, Storstuggu Røros, Inderøy Kulturhus, Dans i Trøndelag, RAS – Regional arena for samtidsdans samt DKS Trondheim, Inderøy og Sør-Trøndelag som våre samarbeidspartnere.

Makt og Avmakt ble i regi av DansiT vist 15 ganger denne høsten, og det ble i forkant av turnéen gjennomført ulike publikumsbyggende prosjekter. A song to… ble vist i samarbeid med Teaterhuset Avant Garden under Bastard – Trondheim Internasjonale Scenekunstfestival.

2016: Rotating Nora av Ingun Bjørnsgaard prosjekt

Forestillingen Rotating Nora av koreograf Ingun Bjørnsgaard og dansekompaniet Ingun Bjørnsgaard Prosjekt (IBP) ble vist 7 ganger på turné i Midt-Norge høsten 2016.

2015: The Guest av Zero Visibility corp.

Forestillingen The Guest av koreograf Ina Christel Johannessen og dansekompaniet Zero Visibility corp. ble vist 7 ganger på turné i Midt-Norge høsten 2015.

I forkant av begge turnéene (2015 og 2016) gjennomførte DansiT en rekke publikumsbyggende aktiviteter som:

  1. Ambassadørgruppe for dans
  2. Kunstnersamtale mellom ulike kunstnergrupper
  3. Publikumssamtaler/før- og ettersnakk
  4. Møtepunkt mellom ulike dansemiljøer
  5. Ulike workshops
  6. Forarbeid for elever i DKS
  7. Involvering av lokale dansekunstnere
  8. Standard markedsføring
  9. Innhenting av tilbakemeldinger

– Jeg har aldri sett noe lignende før. Ina Christel Johannessen har gjort en fantastisk jobb med dette stykket. Selve handlingen var åpen for bred tolkning, og dansernes bevegelseskvaliteter var helt «mesmerizing». Elsket det! (elev VGS)

– Ibsen ville ha likt dette! (publikum etter åpen forestilling med «Rotating Nora»)

9. oktober - kl.19:00 Jakob – Tony Tran (NO)

8. oktober - kl.19:00 Jakob – Tony Tran (NO)

18. september - kl.19:00 Groove – Marianne Kjærsund (NO)

17. september - kl.19:00 Groove – Marianne Kjærsund (NO)

5. september - kl.19:00 Alt nå – Eivind Seljeseth (NO)

5. september - kl.15:00 Bouncing Narratives – Roza Moshtaghi (NO/IR)

5. september - kl.13:00 Bouncing Narratives – Roza Moshtaghi (NO/IR)

4. september - kl.19:00 Alt nå – Eivind Seljeseth (NO)

3. september - kl.09:30 Arrangørseminar ved Dansenett Norge

2. september - kl.18:00 Bouncing Narratives – Roza Moshtaghi (NO/IR)

31. august - kl.18:00 Bouncing Narratives – Roza Moshtaghi (NO/IR)

21. februar - kl.15:00 Tumble in the Jungle – Inger Cecilie Bertrán de Lis (NO)

21. februar - kl.13:00 Tumble in the Jungle – Inger Cecilie Bertrán de Lis (NO)

22. oktober - kl.19:00 Panflutes & Paperwork – Ingrid Berger Myhre og Lasse Passage

21. oktober - kl.20:00 Kunstnersamtale: Ingrid Berger Myhre og Lasse Passage

21. oktober - kl.19:00 Panflutes & Paperwork – Ingrid Berger Myhre og Lasse Passage

13. oktober - kl.19:00 Entitled – Stian Danielsen

12. oktober - kl.19:00 Entitled – Stian Danielsen

26. april - kl.15:00 AVLYST: Tumble in the Jungle – Inger Cecilie Bertrán de Lis (NO)

26. april - kl.13:00 AVLYST: Tumble in the Jungle – Inger Cecilie Bertrán de Lis (NO)

24. april - kl.20:30 AVLYST: STATE – Ingri Fiksdal og Jonas Corell Petersen (NO/DK)

24. april - kl.09:30 UTSATT: Arrangørseminar ved Dansenett Norge

22. april - kl.19:30 AVLYST: Entitled – Stian Danielsen (NO)

14. november - kl.19:00 Betydningen av bevegelse – Cecilie Lindeman Steen / Kulturhuset i Namsos

12. november - kl.19:00 Betydningen av bevegelse – Cecilie Lindeman Steen / Orkdal Kulturscene

10. november - kl.18:00 Betydningen av bevegelse – Cecilie Lindeman Steen / Storstuggu på Røros

9. november - kl.18:00 I det fjerne, Troja – Magnus Myhr (NO) / Dansefestival Barents

26. mai - kl.13:30 Lulla – dybwikdans (NO) / Juba Juba festivalen

26. mai - kl.12:30 Lulla – dybwikdans (NO) / Juba Juba festivalen

26. mai - kl.11:30 Lulla – dybwikdans (NO) / Juba Juba festivalen

25. mai - kl.16:30 Lulla – dybwikdans (NO) / Juba Juba festivalen

25. mai - kl.15:30 Lulla – dybwikdans (NO) / Juba Juba festivalen

25. mai - kl.14:30 Lulla – dybwikdans (NO) / Juba Juba festivalen

7. april - kl.14:00 Babysøndag: Lulla – dybwikdans (NO) / Teatret Vårt

7. april - kl.13:00 Babysøndag: Lulla – dybwikdans (NO) / Teatret Vårt

7. april - kl.11:00 Babysøndag: Lulla – dybwikdans (NO) / Teatret Vårt

6. april - kl.14:30 Prinsessen på erten – dybwikdans (NO) / Teatret Vårt

6. april - kl.13:00 Prinsessen på erten – dybwikdans (NO) / Teatret Vårt

6. april - kl.11:00 Prinsessen på erten – dybwikdans (NO) / Teatret Vårt

4. april - kl.17:00 Prinsessen på erten – dybwikdans (NO)

3. april - kl.21:00 Kunstnersamtale: JULI/JON

3. april - kl.20:00 Everything Remains – JULI/JON (FI/SE/NO)

3. april - kl.13:00 Lulla – dybwikdans (NO)

2. april - kl.20:00 Betydningen av bevegelse – Cecilie Lindeman Steen (NO)

23. februar - kl.13:00 Prinsessen på erten – dybwikdans (NO) / Festiviteten

23. februar - kl.11:30 Prinsessen på erten – dybwikdans (NO) / Festiviteten

28. november - kl.19:30 Make Me Dance – Panta Rei Danseteater (NO) / Teatret Vårt i Molde

27. november - kl.19:30 Make Me Dance – Panta Rei Danseteater (NO) / Teatret Vårt i Molde

26. november - kl.19:00 Make Me Dance – Panta Rei Danseteater (NO) / Orkdal Kulturscene

21. november - kl.19:00 Make Me Dance – Panta Rei Danseteater (NO) / Operaen i Kristiansund

21. november - kl.09:45 TILT Grow – Seminar : Hvem er dansekunstneren i 2018?

19. november - kl.19:00 Make Me Dance – Panta Rei Danseteater (NO) / Storstuggu

5. november - kl.20:00 Det vi ikke ser – Panta Rei Danseteater (NO) / Oppdal

5. november - kl.18:00 Det vi ikke ser – Panta Rei Danseteater (NO) / Oppdal

4. november - kl.15:00 Det vi ikke ser – Panta Rei Danseteater (NO) / Trondheim Open

4. november - kl.13:00 Det vi ikke ser – Panta Rei Danseteater (NO) / Trondheim Open

3. november - kl.17:00 Det vi ikke ser – Panta Rei Danseteater (NO) / Trondheim

3. november - kl.15:00 Det vi ikke ser – Panta Rei Danseteater (NO) / Trondheim

1. november - kl.20:00 Det vi ikke ser – Panta Rei Danseteater (NO) / Teatret Vårt i Molde

1. november - kl.18:00 Det vi ikke ser – Panta Rei Danseteater (NO) / Teatret Vårt i Molde

31. oktober - kl.20:00 Det vi ikke ser – Panta Rei Danseteater (NO) / Teatret Vårt i Molde

28. oktober - kl.17:00 Det vi ikke ser – Panta Rei Danseteater (NO) / Storstuggu på Røros

4. oktober - kl.19:00 Make Me Dance – Panta Rei Danseteater (NO) / Verkstedhallen

15. september - kl.17:30 Dance To Dance To – Ludvig Daae (NO) / BASTARD

14. september - kl.18:30 Dance To Dance To – Ludvig Daae (NO) / BASTARD

2. september - kl.17:00 Det vi ikke ser – Panta Rei Danseteater (NO) / Orkdal Kulturscene

2. september - kl.15:00 Det vi ikke ser – Panta Rei Danseteater (NO) / Orkdal Kulturscene

1. september - kl.17:00 PREMIERE: Det vi ikke ser – Panta Rei Danseteater (NO) / Trondheim

1. september - kl.15:00 PREMIERE: Det vi ikke ser – Panta Rei Danseteater (NO) / Trondheim

12. april - kl.09:30 Arrangørseminar Dansenett Norge: Dansens ABC

11. april - kl.12:00 Arrangørseminar Dansenett Norge: Dansens ABC

20. oktober - kl.19:00 Makt og avmakt – Tony Tran og Antero Hein (NO)

19. oktober - kl.19:00 Makt og avmakt – Tony Tran og Antero Hein (NO)

17. oktober - kl.19:00 Paneldebatt: Makt og avmakt

21. september - kl.18:00 A song to… – Mia Habib (NO)

20. september - kl.20:00 A song to… – Mia Habib (NO)

28. november - kl.19:30 Rotating Nora – IBP (NO) / Røros

25. november - kl.19:30 Rotating Nora – IBP (NO) / Inderøy

23. november - kl.19:30 Rotating Nora – IBP (NO)

22. november - kl.19:30 Rotating Nora – IBP (NO)

10. november - kl.18:30 Paneldebatt: Rotating Nora – men absolutt ikke Et dukkehjem

17. oktober - kl.19:30 The Guest

16. oktober - kl.19:30 The Guest

19. september - kl.12:00 Samtale: Ina Christel Johannessen og Asieh Amini

Vis kommende →
×