http://www.dansit.no/residens/fredrik-petrov-folklore/http://www.dansit.no/aktiviteter/quantum-entanglement/http://www.dansit.no/aktiviteter/utsatt-sacrificing-motorpsycho-og-impure-company-no-ir/http://www.dansit.no/aktiviteter/circus-absence/http://www.dansit.no/aktiviteter/penga-eller-livet-et-fagprogram-om-a-forvalte-resurser-og-skape-en-baerekraftig-kunstnerkarriere/http://www.dansit.no/hjem/om-dansit/
Hva skjer
Vi tilbyr
Nyheter/utlysninger

Alle aktivititeter

24. oktober - kl.14:00 Quantum Entanglement #2 – Guo/Løhre/Schmidt

23. oktober - kl.14:00 Quantum Entanglement #2 – Guo/Løhre/Schmidt

22. oktober - kl.10:30 Improvisasjon med Fredrik Petrov

19. oktober - kl.18:30 Avlyst: PRODA med Anne Lise Rønne fra Carte Blanche

13. oktober - kl.19:00 Danseaften – Mina Weider (NO)

12. oktober - kl.19:00 Danseaften – Mina Weider (NO)

10. oktober - kl.10:00 PRODA med Daniel Mariblanca (Møre og Romsdal – Kristiansund)

9. oktober - kl.19:00 Jakob – Tony Tran (NO)

8. oktober - kl.19:00 Jakob – Tony Tran (NO)

7. oktober - kl.10:00 PRODA med James Wilton (Møre og Romsdal – Kristiansund)

1. oktober - kl.10:00 Hiphop med Mina Skjervheim

26. september - kl.17:00 FORELSKA! – Kompani Morell (NO)

26. september - kl.15:00 FORELSKA! – Kompani Morell (NO)

24. september - kl.10:30 Hiphop med Mina Skjervheim

20. september - kl.22:00 Fest for byen

19. september - kl.20:00 Bad Dante Bad English Bad Opera (Part 1) – Spreafico Eckly (NO/UK)

18. september - kl.20:00 Bad Dante Bad English Bad Opera (Part 1) – Spreafico Eckly (NO/UK)

18. september - kl.19:00 Groove – Marianne Kjærsund (NO)

17. september - kl.21:00 Kulturnatt Trondheim 2021

17. september - kl.20:00 Kulturnatt 2021: Frosne øyeblikk – Gyrid Nordal Kaldestad

17. september - kl.19:00 Groove – Marianne Kjærsund (NO)

17. september - kl.18:00 Kulturnatt 2021: 5 rytmer med Loan TP Hoang

17. september - kl.17:00 Kulturnatt 2021: Baksnakk – Groove

17. september - kl.16:00 Kulturnatt Trondheim 2021

17. september - kl.16:00 Kulturnatt 2021: Billboard – Rosendal Teater

17. september - kl.10:00 Samtidsdans med Marianne Kjærsund

12. september - kl.13:00 Verksted: FEM ZINE – Mia Maxwell

10. september - kl.17:00 Verksted: FEM ZINE – Mia Maxwell

9. september - kl.21:00 Rosendal Kino – filmer av Lorna Boschmann

9. september - kl.19:00 Butch Tribute – Sterud/Kongsness (NO)

9. september - kl.17:00 Verksted: FEM ZINE – Mia Maxwell

8. september - kl.19:00 Butch Tribute – Sterud/Kongsness (NO)

8. september - kl.17:00 Verksted: FEM ZINE – Mia Maxwell

7. september - kl.17:00 Verksted: FEM ZINE – Mia Maxwell

5. september - kl.19:00 Alt nå – Eivind Seljeseth (NO)

5. september - kl.16:00 Skeleton Woman – Becker/Langgård (NO)

5. september - kl.15:00 Bouncing Narratives – Roza Moshtaghi (NO/IR)

5. september - kl.14:00 Skeleton Woman – Becker/Langgård (NO)

5. september - kl.13:00 Bouncing Narratives – Roza Moshtaghi (NO/IR)

5. september - kl.12:00 Resisting Extinction – BodyCartography Project / Olive Bieringa og Otto Ramstad

4. september - kl.19:00 Alt nå – Eivind Seljeseth (NO)

4. september - kl.16:00 Skeleton Woman – Becker/Langgård (NO)

4. september - kl.14:00 Skeleton Woman – Becker/Langgård (NO)

4. september - kl.12:00 Resisting Extinction – BodyCartography Project / Olive Bieringa og Otto Ramstad

4. september - kl.09:30 The DEN / Produsentseminar – produksjon fra idé til realitet

3. september - kl.19:00 Filmkonsert: Brudeferden i Hardanger

3. september - kl.14:00 Resisting Extinction – BodyCartography Project / Olive Bieringa og Otto Ramstad

3. september - kl.09:30 Arrangørseminar ved Dansenett Norge

2. september - kl.18:00 Bouncing Narratives – Roza Moshtaghi (NO/IR)

2. september - kl.14:00 Resisting Extinction – BodyCartography Project / Olive Bieringa og Otto Ramstad

1. september - kl.18:00 Workshop: Ecosomatic Practices – BodyCartography Project

31. august - kl.18:00 Bouncing Narratives – Roza Moshtaghi (NO/IR)

27. august - kl.10:00 Floorwork med Karoline Bergh Ellingsen

26. august - kl.19:00 Sanger til og fra havet – Panter Tanter og Tiger Onkler (NO)

25. august - kl.20:00 Nabojazz

22. august - kl.19:00 Skal vi grille? – Sir Grand Lear (DK/NO)

22. august - kl.14:00 Byen i bevegelse – Aspli, Hoang, Rechsteiner og Schmidt

22. august - kl.13:00 Skal vi grille? – Sir Grand Lear (DK/NO)

21. august - kl.12:00 Byen i bevegelse – Aspli, Hoang, Rechsteiner og Schmidt

21. august - kl.00:00 Fest for byen

20. august - kl.10:00 Floorwork med Karoline Bergh Ellingsen

18. august - kl.07:00 How to read water #3: 1:1 – Schmidt / Ellingsen

17. august - kl.19:00 How to read water #3 – Anna Thu Schmidt (NO/DE)

17. august - kl.07:00 How to read water #3: 1:1 – Schmidt / Ellingsen

11. juni - kl.10:30 Waacking med Ronald Belaza (OBS! Påmelding!)

5. juni - kl.14:00 Stillhet og mørke – Winsnes/Ålskog

5. juni - kl.13:00 Stillhet og mørke – Winsnes/Ålskog

4. juni - kl.19:00 AVLYST: Underneath – Roskva Yasmin Andersen/KOLLEKTIVNI (NO)

4. juni - kl.11:30 Waacking med Ronald Belaza (OBS! Påmelding!)

3. juni - kl.19:00 AVLYST: Underneath – Roskva Yasmin Andersen/KOLLEKTIVNI (NO)

30. mai - kl.14:30 Flekker – Y to C – Yaniv Cohen (NO/IL)

30. mai - kl.13:00 Flekker – Y to C – Yaniv Cohen (NO/IL)

14. mai - kl.10:00 Samtidsdans med Marie Rechsteiner (OBS! Påmelding!)

8. mai - kl.12:30 Rhythm is a Dancer – Janne Eraker (NO)

7. mai - kl.20:00 Rhythm is a Dancer – Janne Eraker (NO)

7. mai - kl.11:30 PRODA med Marcela Giesche (avlyst)

7. mai - kl.11:30 Samtidsdans med Marie Rechsteiner (OBS! Påmelding!)

2. mai - kl.15:00 Dansens Dager i Midt-Norge 2021

1. mai - kl.11:00 Dansens Dager i Midt-Norge 2021

30. april - kl.16:30 Dansens Dager i Midt-Norge 2021

30. april - kl.10:30 Floorwork med Karoline Bergh Ellingsen (OBS! Påmelding)

29. april - kl.19:00 Dansens Dager i Midt-Norge 2021

25. april - kl.19:00 ImproSTUNT – Anna Thu Schmidt (DE)

25. april - kl.17:00 ImproSTUNT – Anna Thu Schmidt (DE)

25. april - kl.15:00 UTSATT: Bouncing Narratives – Roza Moshtaghi (NO/IR)

25. april - kl.13:00 UTSATT: Bouncing Narratives – Roza Moshtaghi (NO/IR)

24. april - kl.20:30 AVLYST: Postmodern Cool – Inés Belli (NO)

24. april - kl.19:30 UTSATT: fifty ways to leave a shape – Siri Jøntvedt (NO)

24. april - kl.19:00 UTSATT: Alt nå – Eivind Seljeseth (NO)

24. april - kl.11:00 UTSATT: Byen i bevegelse – Aspli/Hoang/Rechsteiner/Schmidt

23. april - kl.19:30 UTSATT: fifty ways to leave a shape – Siri Jøntvedt (NO)

22. april - kl.18:00 UTSATT: Bouncing Narratives – Roza Moshtaghi (NO/IR)

21. april - kl.18:00 UTSATT: Danseaften – Mina Weider (NO)

20. april - kl.20:00 UTSATT: Danseaften – Mina Weider (NO)

20. april - kl.18:00 UTSATT: Bouncing Narratives – Roza Moshtaghi (NO/IR)

18. april - kl.16:00 UTSATT: Skeleton Woman – Becker/Langgård (NO)

18. april - kl.14:00 UTSATT: Skeleton Woman – Becker/Langgård (NO)

17. april - kl.16:00 UTSATT: Skeleton Woman – Becker/Langgård (NO)

17. april - kl.14:00 UTSATT: Skeleton Woman – Becker/Langgård (NO)

16. april - kl.18:00 UTSATT: Butch Tribute – Sterud/Kongsness (NO)

15. april - kl.18:00 UTSATT: Butch Tribute – Sterud/Kongsness (NO)

11. april - kl.20:00 DEUX – Jenny Beyer / Nina Wollny / Chris Leuenberger (DE)

10. april - kl.20:00 DEUX – Jenny Beyer / Nina Wollny / Chris Leuenberger (DE)

9. april - kl.20:00 DEUX – Jenny Beyer / Nina Wollny / Chris Leuenberger (DE)

9. april - kl.11:30 Floorwork med Karoline Bergh Ellingsen (OBS! Påmelding)

8. april - kl.20:00 DEUX – Jenny Beyer / Nina Wollny / Chris Leuenberger (DE)

7. april - kl.20:00 DEUX – Jenny Beyer / Nina Wollny / Chris Leuenberger (DE)

27. mars - kl.16:00 DUS – Den Unge Scenen

27. mars - kl.14:00 DUS – Den Unge Scenen

27. mars - kl.12:00 DUS – Den Unge Scenen

26. mars - kl.16:00 DUS – Den Unge Scenen

26. mars - kl.14:00 DUS – Den Unge Scenen

26. mars - kl.12:00 DUS – Den Unge Scenen

19. mars - kl.10:30 Progressing Ballet Technique med Maia Dullaert (OBS! Påmelding!)

13. mars - kl.19:00 Still – Anna Einemo Frøysland (NO)

12. mars - kl.11:30 Ei kunstnarleg deling med Anna Einemo Frøysland (OBS! påmelding!)

5. mars - kl.10:30 Progressing Ballet Technique med Maia Dullaert (OBS! Påmelding!)

28. februar - kl.15:00 FORELSKA! – Kompani Morell (NO)

28. februar - kl.13:00 FORELSKA! – Kompani Morell (NO)

26. februar - kl.10:30 Klassisk med Martha Standal (NB: påmelding)

21. februar - kl.15:00 Tumble in the Jungle – Inger Cecilie Bertrán de Lis (NO)

21. februar - kl.13:00 Tumble in the Jungle – Inger Cecilie Bertrán de Lis (NO)

19. februar - kl.10:30 Klassisk med Martha Standal (NB: påmelding)

12. februar - kl.10:30 PRODA med Kari Hoaas (NB: påmelding)

5. februar - kl.14:00 Jazz med Benedicte Schybaj (NB: påmelding)

29. januar - kl.10:30 Musical Theatre Choreography med Sarah Kitson (NB: påmelding)

24. januar - kl.16:00 Sesongåpning: Multiplié dansefilm

24. januar - kl.13:00 Sesongåpning: Steamboat Bill Jr. (Charles Reisner/Buster Keaton, USA 1928)

23. januar - kl.20:00 Sesongåpning: Hemmelig kultklassiker

23. januar - kl.15:00 Sesongåpning: Casablanca (Michael Curtiz, USA 1942)

23. januar - kl.10:00 UTSATT: Fagdag for dansepedagoger

22. januar - kl.20:00 Sesongåpning: Down by law – (Jim Jarmusch, USA 1986)

22. januar - kl.18:00 Studiovisning: DEUX

22. januar - kl.10:30 Musical Theatre Choreography med Sarah Kitson (NB: påmelding)

22. januar - kl.00:00 Rosendal 100 år – Sesongåpning!

17. januar - kl.00:00 Multiplié dansefilm 2021 – Online!

15. januar - kl.10:30 AVLYST Countertechnique med Nina Wollny

12. januar - kl.00:00 Multiplié dansefilm 2021 – Online!

8. januar - kl.11:30 AVLYST Countertechnique med Nina Wollny

13. desember - kl.11:00 AVLYST! PRODA Møre og Romsdal: Jazz med Geir Baldersheim Leirvåg

12. desember - kl.18:00 Hjem, kjære hjem – Danselaboratoriet

2. desember - kl.10:00 Samtidsdans med Marie Rechsteiner

29. november - kl.15:30 Våkenatt – Konstellasjonen (NO)

29. november - kl.14:00 gaME – Av Lorenc/Bartczak (PL)

29. november - kl.12:30 gaME – Av Lorenc/Bartczak (PL)

29. november - kl.11:00 Workshop: “My body, my home” NORMAL research – 71BODIES

28. november - kl.19:00 Nororoca – Carte Blanche (NO) / Lia Rodrigues (BRA)

28. november - kl.15:00 Våkenatt – Konstellasjonen (NO)

28. november - kl.12:00 Våkenatt – Konstellasjonen (NO)

28. november - kl.11:00 Workshop: “My body, my home” NORMAL research – 71BODIES

27. november - kl.20:10 Kunstnersamtale: Carte Blanche

27. november - kl.19:00 Nororoca – Carte Blanche (NO) / Lia Rodrigues (BRA)

27. november - kl.10:00 PRODA med Dawid Lorenc (Carte Blanche)

26. november - kl.18:00 Prosessvisning: NORMAL research – 71BODIES

25. november - kl.19:00 And yes I said yes I will yes – Av Caroline Eckly & Marcelo Evelin

20. november - kl.10:00 Samtidsdans med Marie Rechsteiner

14. november - kl.19:00 How to die – Inopiné – Mia Habib (NO)

14. november - kl.14:00 Kunstnersamtale: Mia Habib

13. november - kl.19:00 How to die – Inopiné – Mia Habib (NO)

11. november - kl.19:00 Forest within – Michael Aspli

11. november - kl.13:00 Forest within – Michael Aspli

10. november - kl.19:00 Forest within – Michael Aspli

8. november - kl.11:00 Vogue Femme med Cassandra Moldenhauer

7. november - kl.21:00 Solidarność / Solidaritet

7. november - kl.19:00 Solidarność / Solidaritet

7. november - kl.14:00 Vogue workshop (øvet) + Practice Ball med Cassandra Moldenhauer

7. november - kl.11:30 UTSATT: Dip into: Breaking & Vogue – med ILL-Abilities og Cassandra Moldenhauer

6. november - kl.19:00 Solidarność / Solidaritet

6. november - kl.10:00 Musical Theatre Choreography med Sarah Kitson

5. november - kl.19:00 UTSATT: NO EXCUSES, NO LIMITS – Foredrag med ILL-Abilities

31. oktober - kl.13:00 SIDESPRANG Trondheim: Jasper Siverts

30. oktober - kl.18:00 AVLYST Countertechnique med Nina Wollny

25. oktober - kl.13:00 Verksted: Teater i en skoeske – Teater Fusentast

25. oktober - kl.12:00 Katitzi – Teater Fusentast (NO)

23. oktober - kl.10:00 Floorwork med Karoline Bergh Ellingsen

23. oktober - kl.09:00 UTSATT: The DEN – Seminar for produsenter

22. oktober - kl.19:00 Panflutes & Paperwork – Ingrid Berger Myhre og Lasse Passage

21. oktober - kl.20:00 Kunstnersamtale: Ingrid Berger Myhre og Lasse Passage

21. oktober - kl.19:00 Panflutes & Paperwork – Ingrid Berger Myhre og Lasse Passage

20. oktober - kl.10:00 Seminar om kunstnerskap med Hooman Sharifi

19. oktober - kl.10:00 Seminar om kunstnerskap med Hooman Sharifi

18. oktober - kl.14:00 Himmel og Hav – Teater Fot (NO)

18. oktober - kl.12:00 Himmel og Hav – Teater Fot (NO)

16. oktober - kl.10:30 AVLYST Countertechnique med Nina Wollny

13. oktober - kl.19:00 Entitled – Stian Danielsen

12. oktober - kl.19:00 Entitled – Stian Danielsen

2. oktober - kl.11:30 Floorwork med Karoline Bergh Ellingsen

27. september - kl.15:00 INNI – Biong / Schia

27. september - kl.13:00 INNI – Biong / Schia

25. september - kl.18:00 Floorwork med Michael Aspli

18. september - kl.18:00 Kulturnatt 2020: ImproJAM

18. september - kl.17:00 Kulturnatt 2020: Baksnakk på Rosendal Teater

18. september - kl.16:00 Kulturnatt 2020: «Studie i Grått»

18. september - kl.15:00 Kulturnatt 2020: «Through the looking glass»

18. september - kl.10:30 Jazz med Benedicte Schybaj

18. september - kl.00:00 Kulturnatt Trondheim 2020

11. september - kl.10:30 Jazz med Benedicte Schybaj

6. september - kl.17:00 Sesongåpning: +- – Corentin JPM Leven

6. september - kl.14:30 Sesongåpning: Kirkedanseren – Marie Bergby Handeland (NO)

5. september - kl.19:30 Sesongåpning: The Big Dream – VERK Produksjoner (NO)

5. september - kl.18:00 Sesongåpning: +- – Corentin JPM Leven

5. september - kl.13:00 Sesongåpning: Kirkedanseren – Marie Bergby Handeland (NO)

4. september - kl.20:00 Sesongåpning: Lowlands (FL) – Findlay//Sandsmark (US/NO)

4. september - kl.18:00 Sesongåpning: The Big Dream – VERK Produksjoner (NO)

4. september - kl.17:00 Sesongåpning: Kirkedanseren – Marie Bergby Handeland (NO)

3. september - kl.19:30 Sesongåpning: Lowlands (FL) – Findlay//Sandsmark (US/NO)

3. september - kl.18:00 Sesongåpning: Stars in a piece with no name – Bente Alice Westgård (NO)

28. august - kl.18:00 Studiovisning: DEUX

28. august - kl.10:00 Floorwork med Michael Aspli

22. august - kl.10:30 Ballett med Martha Standal

21. august - kl.09:00 Ballett med Martha Standal

14. juni - kl.14:00 Quantum Entanglement – Guo/Løhre/Schmidt

13. juni - kl.19:00 Quantum Entanglement – Guo/Løhre/Schmidt

5. juni - kl.10:00 Contemporary barre med Kine Kvarme Tørring

31. mai - kl.17:00 AVLYST: Garage – Cirka Teater (NO)

31. mai - kl.14:00 AVLYST: Garage – Cirka Teater (NO)

30. mai - kl.15:00 AVLYST: Garage – Cirka Teater (NO)

29. mai - kl.10:00 Contemporary barre med Kine Kvarme Tørring

24. mai - kl.00:00 AVLYST: Kurs: Bergen Body Work / Mumu Morwitzer : Anatomy Trains in Motion

23. mai - kl.00:00 AVLYST: Kurs: Bergen Body Work / Mumu Morwitzer : Anatomy Trains in Motion

22. mai - kl.00:00 AVLYST: Kurs: Bergen Body Work / Mumu Morwitzer : Anatomy Trains in Motion

15. mai - kl.11:30 Waacking med Ronald Belaza

13. mai - kl.10:00 Waacking med Ronald Belaza

29. april - kl.10:00 AVLYST: Contemporary med Sarah Foster-Sproull (NZ)

26. april - kl.15:00 AVLYST: Tumble in the Jungle – Inger Cecilie Bertrán de Lis (NO)

26. april - kl.13:00 AVLYST: Tumble in the Jungle – Inger Cecilie Bertrán de Lis (NO)

25. april - kl.12:00 AVLYST: Multiplié goes Urban!

25. april - kl.00:00 AVLYST: Konferanse: Future(s) of Dance Education(s): Opportunities and Challenges

24. april - kl.20:30 AVLYST: STATE – Ingri Fiksdal og Jonas Corell Petersen (NO/DK)

24. april - kl.19:00 AVLYST: Alt nå – Eivind Seljeseth (NO)

24. april - kl.17:30 AVLYST: Rhythm is a Dancer – Janne Eraker (NO)

24. april - kl.15:00 AVLYST: Your shadow – Dreamscreen Productions / Kristina Gjems (NO)

24. april - kl.09:30 UTSATT: Arrangørseminar ved Dansenett Norge

24. april - kl.00:00 AVLYST: Konferanse: Future(s) of Dance Education(s): Opportunities and Challenges

23. april - kl.20:45 AVLYST: +- – Corentin JPM LEVEN (NO)

23. april - kl.19:30 AVLYST: Seeking Unicorns – Chiara Bersani (IT)

23. april - kl.18:00 AVLYST: Your shadow – Dreamscreen Productions / Kristina Gjems (NO)

23. april - kl.10:00 AVLYST: Workshop: Jump Rhythm® Technique – Brandi Coleman (US)

23. april - kl.00:00 AVLYST: Konferanse: Future(s) of Dance Education(s): Opportunities and Challenges

22. april - kl.21:00 AVLYST: Fifty ways to leave a shape – Siri Jøntvedt (NO)

22. april - kl.19:30 AVLYST: Entitled – Stian Danielsen (NO)

22. april - kl.18:00 AVLYST: Shadow Ground – Michael Aspli / Art Force (NO)

22. april - kl.14:00 AVLYST: Shadow Ground – Michael Aspli / Art Force (NO)

22. april - kl.12:00 AVLYST: Workshop: Chiara Bersani

22. april - kl.10:00 AVLYST: Workshop – ILL-Abilities (INT)

21. april - kl.20:00 AVLYST: TIDE – Bára Sigfúsdóttir og Eivind Lønning (IS/NO)

21. april - kl.18:00 AVLYST: The Olympic Games – BERSANI | D’AGOSTIN (IT)

21. april - kl.14:00 AVLYST: Foredrag: Dancing Towards Inclusion – Karen Schupp (US)

21. april - kl.12:30 AVLYST: «The Missing Score, A Requiem for a Solo» – Maryam Bagheri Nesami (IR)

21. april - kl.00:00 PROGRAMOVERSIKT MULTIPLIÉ 2020 (AVLYST)

3. april - kl.10:00 AVLYST: Floorwork med Michael Aspli

29. mars - kl.14:00 AVLYST: Barnesøndag: We are Symphony – Oslo Koreografiske (NO)

29. mars - kl.12:00 AVLYST: Barnesøndag: We are Symphony – Oslo Koreografiske (NO)

27. mars - kl.10:00 AVLYST: Improvisasjon og bevegelse med Siri Jøntvedt

6. mars - kl.10:00 Jazz med Gustav Kvale

1. mars - kl.12:00 Foredrag: «No excuses, no limits!» – ILL-Abilities

29. februar - kl.11:00 Train-the-trainer / Kurs med ILL-ABILITIES

28. februar - kl.18:30 Åpen trening / jamsession

28. februar - kl.13:30 Countertechnique med Nina Wollny

23. februar - kl.14:00 Barnesøndag: Vera og Vannet – Bird & Bat (IS)

23. februar - kl.12:00 Barnesøndag: Vera og Vannet – Bird & Bat (IS)

21. februar - kl.10:00 Jazz med Gustav Kvale

14. februar - kl.11:00 Countertechnique med Nina Wollny

7. februar - kl.10:00 Ballett med Martha Standal

26. januar - kl.18:00 Multiplié dansefilm 2020

26. januar - kl.13:30 Barnesøndag: Baby becomings + Lydhør tegning

26. januar - kl.12:00 Barnesøndag: Baby becomings + Lydhør tegning

24. januar - kl.10:00 Ballett med Martha Standal

13. desember - kl.09:30 PRODA med Kine Kvarme Tørring

6. desember - kl.11:30 PRODA med Kine Kvarme Tørring

27. november - kl.10:00 PRODA med Rebecka Lange

22. november - kl.10:00 PRODA med Rebecka Lange

14. november - kl.19:00 Betydningen av bevegelse – Cecilie Lindeman Steen / Kulturhuset i Namsos

12. november - kl.19:00 Betydningen av bevegelse – Cecilie Lindeman Steen / Orkdal Kulturscene

12. november - kl.10:00 PRODA med Cecilie Lindeman Steen

10. november - kl.18:00 Betydningen av bevegelse – Cecilie Lindeman Steen / Storstuggu på Røros

9. november - kl.18:00 I det fjerne, Troja – Magnus Myhr (NO) / Dansefestival Barents

8. november - kl.20:00 Tråd – Kompani Trondheim (NO)

1. november - kl.13:30 Countertechnique med Nina Wollny

25. oktober - kl.10:00 Countertechnique med Nina Wollny

22. oktober - kl.19:00 GLEMT – Simone Grøtte (NO)

18. oktober - kl.11:00 PRODA med Carte Blanche

16. oktober - kl.19:00 GLEMT – Simone Grøtte (NO)

16. oktober - kl.17:30 Har vi alt glemt? – en samtale om krig og samfunn, nå og da

14. oktober - kl.10:00 Workshop: GLEMT

5. oktober - kl.20:00 Vin&Valsen

5. oktober - kl.15:00 TIDE – Bára Sigfúsdóttir & Eivind Lønning

4. oktober - kl.10:00 PRODA med Karoline Bergh Ellingsen

3. oktober - kl.19:00 TIDE – Bára Sigfúsdóttir & Eivind Lønning

29. september - kl.12:00 PRODA med Ingvild Vaagsether (Molde)

21. september - kl.11:00 BASTARD SPECIAL! Sudesh Adhana – Ek sath

20. september - kl.11:00 BASTARD SPECIAL! Mart Kangro – workshop

19. september - kl.11:00 BASTARD SPECIAL! Rannei Grenne – Lunch-running

18. september - kl.11:00 BASTARD SPECIAL! Dana Michel – NO FIXED POSITIONS

13. september - kl.09:30 PRODA med Karoline Bergh Ellingsen

30. august - kl.10:00 Fagdag for dansepedagoger

2. august - kl.11:45 Sommerkurs i Trondheim 2019

2. august - kl.10:00 Sommerkurs i Trondheim 2019

1. august - kl.11:45 Sommerkurs i Trondheim 2019

1. august - kl.10:00 Sommerkurs i Trondheim 2019

30. juli - kl.11:45 Sommerkurs i Trondheim 2019

30. juli - kl.10:00 Sommerkurs i Trondheim 2019

29. juli - kl.11:45 Sommerkurs i Trondheim 2019

29. juli - kl.10:00 Sommerkurs i Trondheim 2019

21. juni - kl.09:30 T’ai Chi med Kristina Gjems

14. juni - kl.09:30 T’ai Chi med Kristina Gjems

26. mai - kl.13:30 Lulla – dybwikdans (NO) / Juba Juba festivalen

26. mai - kl.12:30 Lulla – dybwikdans (NO) / Juba Juba festivalen

26. mai - kl.11:30 Lulla – dybwikdans (NO) / Juba Juba festivalen

25. mai - kl.16:30 Lulla – dybwikdans (NO) / Juba Juba festivalen

25. mai - kl.15:30 Lulla – dybwikdans (NO) / Juba Juba festivalen

25. mai - kl.14:30 Lulla – dybwikdans (NO) / Juba Juba festivalen

25. mai - kl.13:30 Studiovisning: Transient

25. mai - kl.11:00 Svartlamodagen 2019

10. mai - kl.10:30 Jazz med Gard Hjertaas Bjørnson

3. mai - kl.10:30 Jazz med Gard Hjertaas Bjørnson

29. april - kl.00:00 Dansens Dager Trøndelag 2019

28. april - kl.14:30 Studiovisning: OPEN YOUR HEART

28. april - kl.00:00 Dansens Dager Trøndelag 2019

27. april - kl.00:00 Dansens Dager Trøndelag 2019

26. april - kl.10:30 Jazz med Gard Hjertaas Bjørnson

26. april - kl.00:00 Dansens Dager Trøndelag 2019

8. april - kl.00:00 Praktisk informasjon Multiplié 2019

8. april - kl.00:00 Foto Multiplié 2019

7. april - kl.20:00 Film: Pina – Wim Wenders (DE)

7. april - kl.14:00 Babysøndag: Lulla – dybwikdans (NO) / Teatret Vårt

7. april - kl.13:00 Babysøndag: Lulla – dybwikdans (NO) / Teatret Vårt

7. april - kl.11:00 Babysøndag: Lulla – dybwikdans (NO) / Teatret Vårt

6. april - kl.22:00 Festivalfest med DJ Qarl Qunt!

6. april - kl.21:00 Ulf goes Religious part 2/Brother-Making – ULF (NO)

6. april - kl.19:00 Breathe! Do not breathe! – Liis Vares (EG)

6. april - kl.17:30 Åpen samtale med Kulturrådet

6. april - kl.15:30 Elastic Bonding – Malin Bülow (SE)

6. april - kl.14:30 Prinsessen på erten – dybwikdans (NO) / Teatret Vårt

6. april - kl.14:00 Deceptive Cadence – Buxbom & Palmer (NO/DK)

6. april - kl.13:00 Prinsessen på erten – dybwikdans (NO) / Teatret Vårt

6. april - kl.12:00 Foredrag: Skeiv dansekunst – Sterud/Kongsness (NO)

6. april - kl.11:00 Prinsessen på erten – dybwikdans (NO) / Teatret Vårt

6. april - kl.11:00 Elastic Bonding – Malin Bülow (SE)

6. april - kl.10:00 Workshop: Stereotypemixing – Th’Line (NO)

5. april - kl.20:30 Samtale: Makt og maktmisbruk i dansefeltet

5. april - kl.19:30 Steelo & Th’Future – Th’Line (NO)

5. april - kl.18:00 Elastic Bonding – Malin Bülow (SE)

5. april - kl.15:30 Film: Pina – Wim Wenders (DE)

5. april - kl.13:00 SPOTS ARE BACK – Montage Dansekompani (NO)

5. april - kl.10:00 Workshop: Skriving som koreografisk praksis – Styve Holte/Kongsness (NO)

4. april - kl.20:00 Lightness: Fleire – Solveig Styve Holte (NO)

4. april - kl.18:30 SPOTS ARE BACK – Montage Dansekompani (NO)

4. april - kl.17:00 Prinsessen på erten – dybwikdans (NO)

4. april - kl.12:00 Roundtable: Fest en Fest – Heidi Rustgaard (NO/UK)

4. april - kl.10:00 Workshop: hello movement – Geir Hytten (NO

3. april - kl.21:00 Kunstnersamtale: JULI/JON

3. april - kl.20:00 Everything Remains – JULI/JON (FI/SE/NO)

3. april - kl.19:00 Kunstnersamtale: fieldworks (JP/NO/BE)

3. april - kl.18:00 Film: yet still, we rise – fieldworks (NO/JP/BE) med Danseteateret 55+ & Danselaboratoriet

3. april - kl.17:00 Film: yet still, we rise – fieldworks (NO/JP/BE) med Danseteateret 55+ & Danselaboratoriet

3. april - kl.14:30 Samtale: Hatefulle ytringer, rasisme og kvinnehat i kunstfeltet

3. april - kl.13:00 Lulla – dybwikdans (NO)

3. april - kl.12:00 Workshop: body as a landscape – fieldworks (NO/JP/BG)

3. april - kl.11:00 Stand: Encountering Hate Speech with Arts Education

3. april - kl.09:00 Workshop: Arts Education and Human Rights

2. april - kl.21:00 hello brother – Geir Hytten (NO)

2. april - kl.20:00 Betydningen av bevegelse – Cecilie Lindeman Steen (NO)

2. april - kl.18:30 Film: yet still, we rise – fieldworks (NO/JP/BE) med Danseteateret 55+ & Danselaboratoriet

2. april - kl.18:00 Festivalåpning!

2. april - kl.13:00 Innenfra og ut – Teater og Dans Bak Murene (NO)

2. april - kl.10:00 Workshop: Dans er dans er dans – Cecilie Lindeman Steen (NO)

29. mars - kl.15:00 Studiovisning: Skygger og fantomer

18. mars - kl.09:30 Samtidsdans med Adrian Bartczak fra Carte Blanche

17. mars - kl.13:15 Studiovisning: Karen Høybakk Mikaelsen og Erikk McKenzie

17. mars - kl.11:30 PRODA med Karen Høybakk Mikalsen og Erikk McKenzie

15. mars - kl.18:00 Studiovisning: Rhythm is a Dancer

8. mars - kl.09:30 Countertechnique med Nina Wollny

1. mars - kl.17:00 Jerahuni-technique med Mcintosh Jerahuni

1. mars - kl.13:00 Jerahuni-technique med Mcintosh Jerahuni

23. februar - kl.13:00 Prinsessen på erten – dybwikdans (NO) / Festiviteten

23. februar - kl.11:30 Prinsessen på erten – dybwikdans (NO) / Festiviteten

11. februar - kl.10:00 PRODA med Won Won Myeong

8. februar - kl.09:30 Samtidsdans med Ulf Nilseng

1. februar - kl.10:00 Countertechnique med Nina Wollny

27. januar - kl.18:00 Multiplié dansefilm 2019

24. januar - kl.15:00 Studiovisning: Invisible to Drones

5. januar - kl.10:30 PRODA med Yaniv Cohen

4. januar - kl.17:30 PRODA med Yaniv Cohen

3. januar - kl.17:30 PRODA med Yaniv Cohen

7. desember - kl.12:00 PRODA med Helle Siljeholm (OBS! På Teaterhuset Avant Garden!)

30. november - kl.10:30 Jazz med Benedicte Schybaj

28. november - kl.19:30 Make Me Dance – Panta Rei Danseteater (NO) / Teatret Vårt i Molde

27. november - kl.19:30 Make Me Dance – Panta Rei Danseteater (NO) / Teatret Vårt i Molde

27. november - kl.10:00 Todagers Stocos workshop

26. november - kl.19:00 Make Me Dance – Panta Rei Danseteater (NO) / Orkdal Kulturscene

26. november - kl.10:00 Todagers Stocos workshop

23. november - kl.10:30 Countertechnique med Nina Wollny

21. november - kl.19:00 Make Me Dance – Panta Rei Danseteater (NO) / Operaen i Kristiansund

21. november - kl.09:45 TILT Grow – Seminar : Hvem er dansekunstneren i 2018?

19. november - kl.19:00 Make Me Dance – Panta Rei Danseteater (NO) / Storstuggu

16. november - kl.12:30 Studiovisning: Lautir

16. november - kl.10:30 Jazz med Mariama Slåttøy

10. november - kl.15:00 TILT-dansefest og filmpremiere på «Hele Trondheim Danser»!

9. november - kl.10:30 Do a little dance – make a little yoga

5. november - kl.20:00 Det vi ikke ser – Panta Rei Danseteater (NO) / Oppdal

5. november - kl.18:00 Det vi ikke ser – Panta Rei Danseteater (NO) / Oppdal

4. november - kl.15:00 Det vi ikke ser – Panta Rei Danseteater (NO) / Trondheim Open

4. november - kl.13:00 Det vi ikke ser – Panta Rei Danseteater (NO) / Trondheim Open

3. november - kl.17:00 Det vi ikke ser – Panta Rei Danseteater (NO) / Trondheim

3. november - kl.15:00 Det vi ikke ser – Panta Rei Danseteater (NO) / Trondheim

2. november - kl.10:30 Do a little dance – make a little yoga

1. november - kl.20:00 Det vi ikke ser – Panta Rei Danseteater (NO) / Teatret Vårt i Molde

1. november - kl.18:00 Det vi ikke ser – Panta Rei Danseteater (NO) / Teatret Vårt i Molde

31. oktober - kl.20:00 Det vi ikke ser – Panta Rei Danseteater (NO) / Teatret Vårt i Molde

28. oktober - kl.17:00 Det vi ikke ser – Panta Rei Danseteater (NO) / Storstuggu på Røros

27. oktober - kl.18:30 KLADEISEN – Terje Tjøme Mossige og Marianne Kjærsund

27. oktober - kl.16:00 KLADEISEN – Terje Tjøme Mossige og Marianne Kjærsund

26. oktober - kl.10:30 Fusjon moderne ballett og contemporary jazz med Kine Kvarme Tørring

5. oktober - kl.10:30 Jazz med Benedicte Schybaj

4. oktober - kl.19:00 Make Me Dance – Panta Rei Danseteater (NO) / Verkstedhallen

28. september - kl.10:45 Jazz med Tine Aspaas

21. september - kl.09:30 PRODA med Karoline Bergh Ellingsen

15. september - kl.17:30 Dance To Dance To – Ludvig Daae (NO) / BASTARD

15. september - kl.10:00 BASTARD SPESIAL! Ludvig Daae (NO) – Dance workshop

14. september - kl.18:30 Dance To Dance To – Ludvig Daae (NO) / BASTARD

14. september - kl.10:00 BASTARD SPESIAL! Simon Mayer (AT/BE) – Folk-Trance-Party Workshop

13. september - kl.10:00 BASTARD SPESIAL! Ásrún Magnúsdóttir (IS) – Creating movememt

12. september - kl.10:00 BASTARD SPESIAL! Rósa Ómarsdóttir (IS/BE) – Ecosystem practice

11. september - kl.10:00 BASTARD SPESIAL! Snædís Lilja Ingadottír – Contemporary dance class

2. september - kl.17:00 Det vi ikke ser – Panta Rei Danseteater (NO) / Orkdal Kulturscene

2. september - kl.15:00 Det vi ikke ser – Panta Rei Danseteater (NO) / Orkdal Kulturscene

1. september - kl.17:00 PREMIERE: Det vi ikke ser – Panta Rei Danseteater (NO) / Trondheim

1. september - kl.15:00 PREMIERE: Det vi ikke ser – Panta Rei Danseteater (NO) / Trondheim

11. august - kl.10:30 Orbiting the body/ samtidsdans med Erik Kaiel

10. august - kl.10:00 TILT Grow seminar: Fagdag for dansekunstnere – pedagoger, utøvende og skapende

3. august - kl.10:00 Sommerkurs i Trondheim 2018

2. august - kl.10:00 Sommerkurs i Trondheim 2018

1. august - kl.10:00 Sommerkurs i Trondheim 2018

31. juli - kl.10:00 Sommerkurs i Trondheim 2018

31. juli - kl.10:00 Sommerkurs i Trondheim 2018

15. juni - kl.09:30 PRODA med Jon Filip Fahlstrøm

7. juni - kl.19:30 Nina Therese Aune: «Utsikt og Innsikt»

2. juni - kl.10:30 PRODA i Kristiansund: contemporary ballett og contemporary jazz med Kine Kvarme Tørring

25. mai - kl.10:00 TILT Grow – Seminar: Kunst, selvledelse og endringsledelse

25. mai - kl.09:30 Fusjon moderne ballett og contemporary jazz med Kine Kvarme Tørring

9. mai - kl.19:00 Yodok III & Flønes/Sanders/Strugstad: «As We Fade Out Into The Sweet Stream Of Oblivion»

24. april - kl.09:30 PRODA med Rose Martin

20. april - kl.09:30 Fusjon moderne ballett og contemporary jazz med Kine Kvarme Tørring

15. april - kl.00:00 Foto Multiplié 2018

14. april - kl.21:30 FESTIVALFEST!

14. april - kl.21:00 Sang, Stepp og Samtidsdans (Vers #2) – Rabagast (NO)

14. april - kl.20:00 Blanks – Ingrid Berger Myhre (NO)

14. april - kl.19:00 Prisseremoni 60secondsdance

14. april - kl.17:30 Foredrag: Dansefilm – en introduksjon v. Maia Elisabeth Sørensen (DK)

14. april - kl.14:00 Hvor har du vært? – The Urban Playground Team (UK)

14. april - kl.11:30 Rabalderdans med live musikk

14. april - kl.11:30 Utstilling: Danselaboratoriet og Danseteateret

14. april - kl.11:30 Screening: Spirit Labour – Hugo Glendenning og Adrian Heathfield (UK)

14. april - kl.10:00 TILT Grow – Seminar 3 – Dans er et globalt kunstfelt

14. april - kl.10:00 Yoga for han, hun, hen, oss og dem

13. april - kl.21:30 Church of Dancy – Ásrún Magnúsdóttir (IS)

13. april - kl.20:30 HYPERFRUIT – Ludvig Daae og Joanna Nordahl (NO/SE)

13. april - kl.20:00 Sang, Stepp og Samtidsdans (Vers #2) – Rabagast (NO)

13. april - kl.19:30 En til en, to, tre, fire eller femten – Terje Tjøme Mossige (NO)

13. april - kl.18:15 En til en, to, tre, fire eller femten – Terje Tjøme Mossige (NO)

13. april - kl.18:00 Hvor har du vært? – The Urban Playground Team (UK)

13. april - kl.16:30 Presentasjon ved parkour fotograf Andy Day (UK)

13. april - kl.16:00 Utstilling: Danselaboratoriet og Danseteateret

13. april - kl.16:00 Screening: Spirit Labour – Hugo Glendenning og Adrian Heathfield (UK)

13. april - kl.13:00 Nasjonalt NOFOD-seminar

13. april - kl.12:00 Sans og Samling – Becker/Fiksdal/Langgård (NO)

13. april - kl.10:30 Performance lecture – Teater Bak Murene (NO)

13. april - kl.09:00 BreakfastClubbin med Grenne/Holte (NO)

12. april - kl.21:30 Orgelet er en forlengelse av våre og Teigens lunger – ÅPNINGER (NO)

12. april - kl.19:30 AGAIN – zero visibility corp. (NO)

12. april - kl.18:00 Flakkande røynd – Rannei Grenne og Solveig Styve Holte (NO)

12. april - kl.17:00 Sans og Samling – Becker/Fiksdal/Langgård (NO)

12. april - kl.16:00 Utstilling: Danselaboratoriet og Danseteateret

12. april - kl.16:00 Screening: Spirit Labour – Hugo Glendenning og Adrian Heathfield (UK)

12. april - kl.14:00 Seminar: OUR FUTURE BODIES

12. april - kl.10:30 Workshop: Dansefilm LAB med Maia Elisabeth Sørensen (DK/NL)

12. april - kl.09:30 Arrangørseminar Dansenett Norge: Dansens ABC

12. april - kl.09:00 Morgenklasse med ÅPNINGER (NO)

11. april - kl.22:30 Alle Angrer – ÅPNINGER (NO)

11. april - kl.21:00 Ravemachine – Doris Uhlich & Michael Turinski (AT)

11. april - kl.19:30 Bent Out of Shape – DEED (NO)

11. april - kl.18:00 Encryption – Tony Tran & Andreas Leonardsen (NO)

11. april - kl.16:30 Foredrag: Snowden og masseovervåkning – Peter Kofod (DK)

11. april - kl.16:00 Utstilling: Danselaboratoriet og Danseteateret

11. april - kl.16:00 Screening: Spirit Labour – Hugo Glendenning og Adrian Heathfield (UK)

11. april - kl.15:00 GRØNN – Magnus Myhr (NO)

11. april - kl.13:00 Bent Out of Shape – DEED (NO)

11. april - kl.12:00 Arrangørseminar Dansenett Norge: Dansens ABC

11. april - kl.10:00 Workshop: «Energetic Icons» med Doris Ulich (AT)

11. april - kl.09:00 Embodied FlowTM yoga med Magnus Myhr (NO)

10. april - kl.22:15 Sang, Stepp og Samtidsdans (Vers #2) – Rabagast (NO)

10. april - kl.21:00 Ravemachine – Doris Uhlich & Michael Turinski (AT)

10. april - kl.19:00 ÅPNINGER (NO) på Multiplié dansefestival

10. april - kl.19:00 FESTIVALÅPNING!

10. april - kl.18:00 OXYTRAIN – Biong/Schia (NO)

10. april - kl.10:00 Workshop: «Introduction to 2PK» med The Urban Playground Team (UK)

10. april - kl.09:00 Kundalini yoga med Kristine Karåla Øren (NO)

6. april - kl.09:30 Samtidsdans med Katja Schia

16. mars - kl.09:30 Jazz med Emilie F. Moen

14. mars - kl.12:00 TILT Grow – Seminar 2

9. mars - kl.09:30 Samtidsdans med Tonje Solemdal Hellem

2. mars - kl.09:30 Samtidsdans med Tonje Solemdal Hellem

16. februar - kl.09:30 Samtidsdans med Rannei Grenne

9. februar - kl.09:30 Samtidsdans med Rannei Grenne

8. februar - kl.09:30 Seminar: Finnes den helhetlige kunstneren?

3. februar - kl.12:00 Workshop i parkour for ungdom (16 – 25 år)

28. januar - kl.18:00 Multiplié Dansefilm 2018

26. januar - kl.10:30 Samtidsdans med Rebecka Lange

19. januar - kl.10:30 Samtidsdans med Rebecka Lange

14. januar - kl.18:00 Trippelbill – Montage (NO)

13. januar - kl.18:00 Trippelbill – Montage (NO)

13. januar - kl.11:00 Workshop med Ida Wigdel

6. januar - kl.11:00 Countertechnique med Nina Wollny

5. januar - kl.10:30 Countertechnique med Nina Wollny

22. desember - kl.18:00 Jenta som mistet navnet sitt – Kompani Morell

21. desember - kl.18:00 Jenta som mistet navnet sitt – Kompani Morell

1. desember - kl.10:30 Jazz med Benedicte Schybaj

24. november - kl.09:30 Klassisk med Martha Standal

17. november - kl.09:30 Klassisk med Martha Standal

10. november - kl.10:30 Jazz med Benedicte Schybaj

3. november - kl.09:30 Klassisk med Suzie Davies

27. oktober - kl.09:30 Klassisk med Suzie Davies

20. oktober - kl.19:00 Makt og avmakt – Tony Tran og Antero Hein (NO)

19. oktober - kl.19:00 Makt og avmakt – Tony Tran og Antero Hein (NO)

19. oktober - kl.15:30 Studiovisning: Ved siden av

17. oktober - kl.19:00 Paneldebatt: Makt og avmakt

13. oktober - kl.10:30 PRODA med Guro Rimeslåtten (Carte Blanche)

3. oktober - kl.17:00 DANSEWORKSHOP for ungdom

29. september - kl.10:00 Stipendkurs med Kulturrådet

29. september - kl.09:30 Improvisasjon med Rannei Grenne

23. september - kl.15:00 You look like you – Y to C – Yaniv Cohen (NO/IL)

23. september - kl.12:00 BASTARD SPESIAL! Hanna Filomen Mjåvatn

22. september - kl.18:00 You look like you – Y to C – Yaniv Cohen (NO/IL)

22. september - kl.14:00 Informasjonsmøte med Danse- og teatersentrum

22. september - kl.12:00 BASTARD SPESIAL! Jassem Hindi

21. september - kl.18:00 A song to… – Mia Habib (NO)

21. september - kl.12:00 BASTARD SPESIAL! Jules Beckman

20. september - kl.20:00 A song to… – Mia Habib (NO)

15. september - kl.21:30 Blaff:dans / Brattørgata på Kulturnatt

15. september - kl.19:30 Blaff:dans / Brattørgata på Kulturnatt

15. september - kl.18:30 Blaff:dans / Brattørgata på Kulturnatt

15. september - kl.09:30 Klassisk med Martha Standal

8. september - kl.18:00 Jenta som mistet navnet sitt – Kompani Morell (NO)

8. september - kl.10:30 Jazz med Benedicte Schybaj

1. september - kl.09:30 Samtidsdans med Rebecka Lange

25. august - kl.09:30 Samtidsdans med Rebecka Lange

18. august - kl.10:00 Fagdag for dansepedagoger: Jazz-metodikk med Marita Mesloe Skaiaa

11. august - kl.09:30 Improvisasjon og partnerarbeid med Siri Jøntvedt

10. august - kl.09:30 Improvisasjon og partnerarbeid med Siri Jøntvedt

3. juni - kl.17:00 Trøndelag Danser 2017

5. mai - kl.14:00 Samtidsdans/jazz med Dance Theatre Uganda

30. april - kl.14:00 Dansens dager i Skaun

30. april - kl.13:00 Omvisning: Deltagelse gjennom dans

30. april - kl.13:00 Koreografikritikk – Danjel Andersson og Anne Vigeland

29. april - kl.23:00 Pop-Up Club – Hermigervill (IS)

29. april - kl.20:00 How hard can it be? – Yaniv Cohen (IL/NO)

29. april - kl.18:00 The Valley – Inga & Rósa (IS)

29. april - kl.16:00 Presentasjon/samtale: KOREOGRAFI

29. april - kl.14:00 Dansens dager i Bjugn

29. april - kl.13:00 DARKMATTERS – CrotonicX

29. april - kl.13:00 Koreografikritikk – Danjel Andersson og Anne Vigeland

29. april - kl.12:00 Dansens Dag på Torvscenen

29. april - kl.10:00 Klassisk med Suzie Davies

28. april - kl.18:30 WolfMan/Lycanthropy – DEED (NO)

28. april - kl.18:30 Prisutdeling 60secondsdance 2017

28. april - kl.18:30 Åpen Scene for Dans 2017

28. april - kl.17:00 Site-specific stunts / Dansens Dager-dansen 2017

28. april - kl.08:30 Danseaksjonen «En annen dans» – Dans i Skolen (DiS)

27. april - kl.19:00 Norsk dansehistorie i 100 år

27. april - kl.16:30 Workshop med Aimée Zito Lema

27. april - kl.13:00 Studio sharing: Secondhand Knowledge

27. april - kl.00:00 Dansens Dager minifestival

21. april - kl.14:30 Samtidsdans med Rósa Ómarsdóttir

7. april - kl.10:00 Klassisk med Anna Hop

1. april - kl.19:00 Studiovisning: A Farewell to Flesh

24. mars - kl.14:30 Improvisasjon med Benjamin Pohlig

17. mars - kl.14:00 Jazz med Heidi Grøtte

10. mars - kl.14:00 Jazz med Heidi Grøtte

3. mars - kl.15:00 Studiovisning: De innerste, de ytterste steder

17. februar - kl.14:30 Jazz med Benedicte Schybaj

10. februar - kl.14:30 Jazz med Benedicte Schybaj

30. januar - kl.09:00 Klassisk med Martha Standal

29. januar - kl.18:00 Multiplié dansefilm 2017

27. januar - kl.15:00 Studiovisning: Coroner – looking to the end

23. januar - kl.09:30 Moderne med Carmen Moreira

16. januar - kl.09:00 Klassisk med Martha Standal

8. januar - kl.11:00 Gaga med Natalia Vik

7. januar - kl.11:00 Gaga med Natalia Vik

6. januar - kl.14:00 Gaga med Natalia Vik

10. desember - kl.16:00 Moderne med Live Strugstad

9. desember - kl.17:00 Moderne med Live Strugstad

2. desember - kl.14:00 Klassisk med Anna Hop

28. november - kl.19:30 Rotating Nora – IBP (NO) / Røros

25. november - kl.19:30 Rotating Nora – IBP (NO) / Inderøy

23. november - kl.19:30 Rotating Nora – IBP (NO)

22. november - kl.19:30 Rotating Nora – IBP (NO)

21. november - kl.09:30 Samtidsdans med Vebjørn Sundby

11. november - kl.14:00 Jazz med Benedicte Schybaj

10. november - kl.18:30 Paneldebatt: Rotating Nora – men absolutt ikke Et dukkehjem

4. november - kl.14:30 Samtidsdans med Nina Biong og Katja Schia

31. oktober - kl.09:30 Countertechnique med Nina Wollny

29. oktober - kl.15:00 Overstått eller nært forestående + Ved siden av

28. oktober - kl.19:30 Overstått eller nært forestående + Ved siden av

24. oktober - kl.09:30 Countertechnique med Nina Wollny

17. oktober - kl.09:30 Samtidsdans med Marianne Kjærsund

14. oktober - kl.17:30 Klassisk med Anna Hop

23. september - kl.10:00 BASTARD-SPESIAL! Workshop: Collective efferverscene

16. september - kl.17:00 Kulturnatt på DansiT

16. september - kl.14:00 Jazz med Benedicte Schybaj

9. september - kl.14:00 Klassisk med Anna Hop

2. september - kl.14:00 Jazz med Benedicte Schybaj

29. august - kl.17:30 SVISJ! SVOSJ! – Husby/Kittelsen (NO)

29. juli - kl.00:00 Sommerkurs i Trondheim 2016

28. juli - kl.00:00 Sommerkurs i Trondheim 2016

27. juli - kl.00:00 Sommerkurs i Trondheim 2016

26. juli - kl.00:00 Sommerkurs i Trondheim 2016

25. juli - kl.00:00 Sommerkurs i Trondheim 2016

10. juni - kl.14:00 Studiovisning: start.fram.tilbake.pause, og igjen

2. mai - kl.09:00 Klassisk med Anna Hop

30. april - kl.17:00 Markering av Dansens dager i Orkanger

30. april - kl.11:30 Dansens dager på Ørland Kulturskole

29. april - kl.18:00 Dans, musikk og lyd/lys fra Meldal kulturskole

29. april - kl.18:00 Dansebølge med 5 rytmer

25. april - kl.09:00 Klassisk med Martha Standal

18. april - kl.00:00 Dokumentasjon Multiplié 2016

17. april - kl.13:00 En sang fra oss – Mia Habib (NO)

16. april - kl.21:30 Lazyblood – Shalala (IS)

16. april - kl.19:00 Staging Ages – H2DANCE (SE/NO/UK)

16. april - kl.16:00 Let’s Begin With Our Body – Magnhild Fossum (NO)

16. april - kl.13:00 FF – Grenne/Holte (NO) + filmvisning: «De Grønne»

16. april - kl.10:30 Workshops og seminar Multiplié 2016

15. april - kl.21:00 A Lecture on Borderline Musicals – Shalala (IS)

15. april - kl.18:30 Hardly Ever – Wee/Francesco Scavetta (IT/NO)

15. april - kl.17:00 Prisutdeling 60secondsdance 2016

15. april - kl.12:00 En sang fra oss – Mia Habib (NO)

15. april - kl.09:00 Breakfast Clubbin med Rannei Grenne

15. april - kl.09:00 Workshops og seminar Multiplié 2016

14. april - kl.21:00 Dance For Me – Dance For Me (IS)

14. april - kl.18:00 Kritt + Pour Ethan – Mickaël Phelippeau (FR)

14. april - kl.17:00 Safarium – Landing (NO)

14. april - kl.12:00 En sang fra oss – Mia Habib (NO)

14. april - kl.12:00 Workshops og seminar Multiplié 2016

13. april - kl.21:00 Republika – Edhem Jesenković (BA)

13. april - kl.19:00 Kunstnerisk avkastning – Maja Roel (NO)

13. april - kl.18:00 Giving up is the hardest – Luis Della Mea (AR/NO)

13. april - kl.17:00 Safarium – Landing (NO)

12. april - kl.20:00 Åpen Scene for Dans 2016

12. april - kl.18:30 En sang fra oss – Mia Habib (NO)

12. april - kl.17:00 Safarium – Landing (NO)

12. april - kl.12:00 En sang fra oss – Mia Habib (NO)

11. april - kl.09:30 Workshops og seminar Multiplié 2016

11. april - kl.09:30 Samtidsdans med Cecilie Lindeman Steen

1. april - kl.14:00 Samtidsdans med Cecilie Lindeman Steen

8. mars - kl.10:00 Countertechnique med Nina Wollny

2. mars - kl.13:00 Countertechnique med Nina Wollny

23. februar - kl.10:00 Jazz med Eirik Tangnes

15. februar - kl.09:00 Releaseteknikk med Ingeborg Sanders

9. februar - kl.10:00 Jazz med Eirik Tangnes

31. januar - kl.18:00 Multiplié dansefilm 2016

31. januar - kl.14:00 Hiphop/house med Jens Trinidad

28. januar - kl.17:00 Studio sharing: She dreamt she was a bulldozer

12. januar - kl.17:30 Samtidsdans med Vebjørn Sundby

6. januar - kl.17:30 Klassisk med Martha Standal

5. januar - kl.17:30 Klassisk med Martha Standal

13. desember - kl.12:00 Jazzteknikk med Tine Aspaas

5. desember - kl.19:00 Ingen har bedt om dette – Haagenschmagen (NO)

4. desember - kl.18:00 Den dansende veggen – Mari Bø (NO)

1. desember - kl.09:00 Releaseklasse med Maria Ulvestad

27. november - kl.09:30 Kinetic Awareness som redskap for refleksjon og læring

21. november - kl.10:00 Gulvarbeid med Jon Filip Fahlstrøm

20. november - kl.19:30 One Theme on a Beautiful Thing – Christopher Arouni (NO)

9. november - kl.19:00 HER OG NÅ + Stol på meg

17. oktober - kl.19:30 The Guest

16. oktober - kl.19:30 The Guest

19. september - kl.12:00 SPKRBOX: Breaking (14+)

19. september - kl.12:00 Samtale: Ina Christel Johannessen og Asieh Amini

19. september - kl.10:00 SPKRBOX: Hiphop for nybegynnere/litt øvet

9. september - kl.17:30 Studio sharing: Forced Beauty

5. september - kl.10:00 BASTARD SPESIAL! Thibault Lac

4. september - kl.14:30 Bransjetreff med Kulturrådets fagutvalg på scenekunstfeltet

3. september - kl.09:30 BASTARD SPESIAL! Tale Dolven & Gabel Eiben

2. september - kl.09:30 BASTARD SPESIAL! Simon Mayer: Tradition Remixed

12. august - kl.10:00 Moderne med Eirik Tangnes

11. august - kl.10:00 Moderne med Eirik Tangnes

19. juni - kl.19:00 Ups & Downs – en improvisasjonsforestilling

19. juni - kl.10:00 Workshop with Katarina Eriksson

18. juni - kl.10:00 Workshop with Katarina Eriksson

17. juni - kl.10:00 Workshop with Katarina Eriksson

16. juni - kl.10:00 Workshop with Katarina Eriksson

15. juni - kl.10:00 Workshop with Katarina Eriksson

21. mai - kl.18:30 Studiovisning: We are still. In love

21. mai - kl.09:30 Improvisasjon med Kenneth Bruun Carlson

11. mai - kl.09:30 Ballett med Marita Mesloe Skaiaa

4. mai - kl.09:30 Ballett med Marita Mesloe Skaiaa

2. mai - kl.00:00 Halil Demir: Flashmob

30. april - kl.16:00 Rissa Kulturskole: Flashmob

30. april - kl.13:00 Trøndertun Dans Forstudium: Flashmob

29. april - kl.12:00 Trondheim Katedralskole: Barnehagegudstjeneste

29. april - kl.10:30 Trondheim Katedralskole: Barnehagegudstjeneste

26. april - kl.18:00 Multiplié Dansefilm 2015

18. april - kl.15:00 Selvangivelsescamp med Randi Østborg

17. april - kl.14:00 Studiovisning: Staging Ages

13. april - kl.09:00 Samtidsdans med Heidi Rustgaard fra h2dance

21. mars - kl.19:00 Åpen Scene for Dans 2015

16. mars - kl.09:00 Improvisasjon med Jon Filip Fahlstrøm

7. mars - kl.11:00 Samtidsdans med Marianne Kjærsund

2. mars - kl.09:00 Improvisasjon med Jon Filip Fahlstrøm

23. februar - kl.00:00 Classical ballet with Analú Zidko – Cancelled!

2. februar - kl.09:30 Moderne med Nina Biong

26. januar - kl.09:30 Moderne med Nina Biong

9. januar - kl.10:00 Hip-Hop med Huyen Huynh

8. januar - kl.13:30 Faglig forum for dansepedagoger

8. januar - kl.11:45 Hip-Hop med Huyen Huynh

8. januar - kl.10:00 Jazz med Siv Stormo-Gaustad

7. januar - kl.11:00 Jazz med Siv Stormo-Gaustad

6. januar - kl.10:00 Hip-Hop med Hulda Vestvik

5. januar - kl.10:00 Hip-Hop med Hulda Vestvik

12. desember - kl.10:00 Jazz med Kine Kvarme Tørring

5. desember - kl.10:00 Jazz med Kine Kvarme Tørring

23. november - kl.19:00 Studiovisning: On Mute

21. november - kl.10:00 Ragga Hip-hop med Ida Skaret Fjøseide

14. november - kl.09:00 Ragga Hip-hop med Ida Skaret Fjøseide

8. november - kl.19:00 Åpen Scene for Dans høsten 2014

8. november - kl.19:00 Cme

8. november - kl.17:00 Bransjetreff

7. november - kl.13:25 Paneldebatt om sosiale medier

7. november - kl.13:00 Cme

5. november - kl.09:00 Pilates med Jessica Walvåg

30. oktober - kl.10:00 Fagdag med Marit Danielsen

29. oktober - kl.09:00 Pilates med Jessica Walvåg

22. oktober - kl.09:00 Pilates med Jessica Walvåg

13. oktober - kl.10:00 Improvisasjon med Kristine Nilsen Oma

12. oktober - kl.17:00 Far, far away – Kristine Nilsen Oma

11. oktober - kl.17:00 Far, far away – Kristine Nilsen Oma

6. oktober - kl.10:00 Yoga med Emilie Thun

5. oktober - kl.15:00 Urban dansefestival – workshops!

5. oktober - kl.13:30 Urban dansefestival – workshops!

5. oktober - kl.12:00 Urban dansefestival – workshops!

4. oktober - kl.12:00 Urban dansefestival – workshops!

4. oktober - kl.10:30 Urban dansefestival – workshops!

3. oktober - kl.17:30 Yoga med Emilie Thun

29. september - kl.10:00 Yoga med Emilie Thun

22. september - kl.10:00 Yoga med Emilie Thun

14. september - kl.17:00 Dance Will Do Session med Loan TP Hoang

13. september - kl.14:00 Kurs i dansekritikk: Re/viewing dance

12. september - kl.15:00 Kurs i dansekritikk: Re/viewing dance

12. september - kl.12:30 BASTARD SPESIAL! Florentina Holzinger & Vincent Riebeek

11. september - kl.15:00 Kurs i dansekritikk: Re/viewing dance

11. september - kl.12:30 BASTARD SPESIAL! Presentasjon og samtale med Signe Becker og Tilo Hahn

11. september - kl.10:00 BASTARD SPESIAL! Dana Michel: Jackass Class

6. september - kl.12:00 Gaga with Shi Pratt

5. september - kl.17:30 Gaga with Shi Pratt

31. august - kl.17:00 TekstLab – Unge stemmer, nye historier og Unge Dramatikere

30. august - kl.15:00 Og alt skal bli borte – LEIKHÚS

30. august - kl.10:00 Danseworkshop med De Dansers (NL)

28. august - kl.14:00 Over stokk og stein – Konstellasjonen

28. august - kl.10:00 Ut av det blå – Konstellasjonen

21. august - kl.19:00 Studiovisning: Soloarbeid

13. august - kl.10:00 Moderne ballett med Janne Eck-Olsen

12. august - kl.11:15 Contemporary repertoire workshop with Yaniv Cohen

12. august - kl.09:30 Contemporary Dance with Yaniv Cohen

11. august - kl.10:00 Moderne ballett med Janne Eck-Olsen

20. juni - kl.12:00 Studiovisning: Solostudier

20. juni - kl.09:00 Samtidsdans med Marianne Kjærsund

19. juni - kl.12:00 Studiovisning: Solostudier

19. juni - kl.09:00 Samtidsdans med Marianne Kjærsund

18. juni - kl.12:00 Studiovisning: Solostudier

18. juni - kl.09:00 Samtidsdans med Marianne Kjærsund

17. juni - kl.12:00 Studiovisning: Solostudier

17. juni - kl.09:00 Samtidsdans med Marianne Kjærsund

16. juni - kl.10:00 Samtidsdans med Marianne Kjærsund

31. mai - kl.13:00 Stuido sharing: The Ambassador

25. mai - kl.10:00 Workshop with Katarina Eriksson

24. mai - kl.10:00 Workshop with Katarina Eriksson

10. mai - kl.14:00 Studiovisning: Stemmebånd

5. mai - kl.09:00 Samtidsdans med Erikk Mckenzie

29. april - kl.12:00 Dalgård skole og ressurssenter: Et stort vi (dansefilm)

29. april - kl.11:10 Sistranda skole: Tør å bli med!

28. april - kl.10:00 Ragga Hip-hop med Ida Skaret Fjøseide

27. april - kl.19:30 NTNUI Dans: Another Lindy Hop Festival

27. april - kl.18:00 Let’s Dance: The Planet of Dance-Exodinia

27. april - kl.17:00 Trøndelag danser

27. april - kl.15:30 Dans Med Oss arrangerer kurs i Bugg og Fox (Foxtrot)

27. april - kl.14:00 Let’s Dance: The Planet of Dance-Exodinia

27. april - kl.11:00 Dans Med Oss arrangerer kurs i Bugg og Fox (Foxtrot)

26. april - kl.19:00 NTNUI Dans: Another Lindy Hop Festival

26. april - kl.15:30 Dans Med Oss arrangerer kurs i Bugg og Fox (Foxtrot)

26. april - kl.11:00 Dans Med Oss arrangerer kurs i Bugg og Fox (Foxtrot)

25. april - kl.18:30 Dans Med Oss arrangerer kurs i Bugg og Fox (Foxtrot)

7. april - kl.00:00 Multiplié Dansefestival 2014

6. april - kl.18:30 Åpen Scene for Dans våren 2014

6. april - kl.14:00 Filmprogram / Åpent Lerret

5. april - kl.20:00 BLACKOUT!

5. april - kl.18:30 Jorggáhallan

5. april - kl.14:00 Filmprogram / Åpent Lerret

5. april - kl.14:00 Dansefaglig foredrag: Sosial dansekunst

5. april - kl.13:00 Choreographer’s Appointment

5. april - kl.12:00 Workshop: Marte F. Sarre / Thomas L. Gundersen

5. april - kl.11:00 Workshop: Rabalderdans

4. april - kl.20:00 No Title

4. april - kl.18:30 Fravær av Klarhet

4. april - kl.16:00 Danserisk samtale med Ine Therese Berg og festivalkunstnerne

4. april - kl.13:00 Choreographer’s Appointment

4. april - kl.10:00 Workshop: Mute Company

3. april - kl.20:30 Mette Edvardsen i samtale med Per Ananiassen

3. april - kl.20:00 No Title

3. april - kl.18:30 PERFECT (im)PERFECTIONS – stories untold

3. april - kl.17:30 Ine Therese Berg møter Philip Channells

3. april - kl.15:00 Fravær av Klarhet

3. april - kl.13:00 Choreographer’s Appointment

3. april - kl.12:30 Workshop: Philip Channells

3. april - kl.10:00 Workshop: Favela Vera Ortiz

2. april - kl.18:30 PERFECT (im)PERFECTIONS – stories untold

2. april - kl.13:00 Choreographer’s Appointment

2. april - kl.12:00 Kunstdidaktisk forum

2. april - kl.10:00 Workshop: Terje Tjøme Mossige / Øyvind Jørgensen

Vis kommende →
×